28 MART 2017 ADANA YEŞİLOBA HİOODROMU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN “MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU” KAZANANI “MISTER STRONG” İSİMLİ SAFKAN OLDU.

28 Mart 2017 Salı günü Adana Hipodromu’nda düzenlenen MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU‘nu (KV – 9 / S), Doğan KÜÇÜKEMRE‘nin sahibi olduğu MISTER STRONG (d.a. Dilum – Hellolmustbegoing / RED RANSOM) isimli safkan, jokeyi Ahmet ÇELİK ile birinciliğe uzanmayı başardı. 

Bu koşusu ile pist rekoru kıran MISTER STRONG’un bitiriş derecesi 1.19.45 olarak kayıtlara geçerken, rekoru kırılan SARI LİRA 1.19.56 ile geride kaldı…

1300 mt.’lik kum pistte gerçekleştirilen koşuda; ikinciliği, geçtiğimiz yılki koşunun dördüncüsü olan DUQUAN (Yonaguska – Chinoiserie / ROCK OF GIBRALTAR) elde ederken, ÜNLÜOĞLU (Unaccounted For – Sarışın Bomba / GEORGE THOMAS) üçüncü, DISTANT RISING (Bosporus – Tempo Forzando / FORZANDO) de mücadeleden dördüncü olarak ayrıldı.

72.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda farklar 3 boy – uzak – 2 boy şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Yağız Küçükemre’ye kupa ve çiçeğini, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz verdi. Törende ayrıca, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü jokey Ahmet Çelik’e, Mersin’in kardeş şehri Moğolistan’ın Ulgii Büyükşehir Belediye Başkanı Bakhit Khumar Khakhan da Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır’a günün anısına hediye ve çiçek takdim etti. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyeleri Faruk Tınaz ve Halid Milli ile davetliler de katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkoyunları ekibi ve Adana Büyükşehir Belediye Bandosu tarafından sergilenen gösteriler Hipodroma gelen yarışseverler tarafından beğeniyle izlendi.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.