MERSİN BAROSU KOŞUSU’NDA TRİLYA BİRİNCİLİĞE UZANDI

14 Mart 2020 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda programın önemli mücadelesi olarak Mersin Barosu adına düzenlenen KISA VADE-9 koşu saat 17:00’de ekranlara gelmiştir.

ADANA 31. Yarış gününde; 1500 metrelik kum pistte yapılan MERSİN BAROSU KOŞUSU‘nu Hayrettin KARAMAZI‘nın sahibi olduğu TRİLYA (Yonaguska – Starmoon / Powerscourt) isimli safkanı, binicisi Müslüm ÇELİK ile son 200’de yaptığı güzel sprintiyle fotoyu önde geçmeyi başarmıştır…

100.000 TL birincilik ödülü bulunan yarışta; HASANET (Offlee Wild – Reemeya / Bernardini) ikincilikte yer alırken, FIRE OF WORLD (Hakeem – Monjal / Royal Abjar) üçüncü ve MARS (Lion Heart – Canan Sultan / Cuvee) da dördüncü olarak pistten ayrılmıştır.

Koşuyu kazanan safkan TRİLYA için bitiriş derecesi 1.33.45 olurken, farklar 4 Boy – 1,5 Boy – Boyun şeklinde oluşmuştur.

Son startında Çukurova Belediye Başkanlığı Koşusu’nu (KV-8) kazanan TRİLYA’nın Ekim ayındaki Prof. Selahattin Batu Koşusu’nun da aralarında olduğu G2 ve A3 koşularda plasesi bulunuyor.