TJK asli üyelerinden merhum Mehmet Kemal KARAMEHMET anısına düzenlenen koşuyu MY BILLIONAIRE kazandı.

13 Ağustos 2017 Pazar günü VELİEFENDİ Hipodromu’nda izlediğimiz günün bir diğer önemli mücadelesi olan MEHMET KEMAL KARAMEHMET KOŞUSU‘nu (KV-8/S), Tuğrul Mutlu‘nun sahibi olduğu MY BILLIONAIRE (Victory Gallop – Vaselina / Giant’s Causeway) isimli safkan jokeyi Gökhan KOCAKAYA ile birinciliğe uzanmayı başardı.

1900 metrelik çim pistte ekranlara gelen ve 75.000 TL birincilik ikramiyesi olan, 8 atın start aldığı koşunun ikinciliğini BEHRAMKALE (Rock of Gibraltar – Dance to the Band / Kingmambo) elde ederken, BÜYÜK AĞA(Mountain Cat – Roxie Hart / Danehill) üçüncü, BAYBAŞKAN (Fliers Fantasy – Best Queen / Kayabey) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan MY BILLIONAIRE için koşunun bitiriş derecesi 1.56.81 olurken, farklar Burun – Boyun – Boyun şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Tuğrul Mutlu’ya kupasını, Neslihan Karamehmet Yılmaz verdi.

Törene, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, TJK Asli Üyesi Doruk Yılmaz, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir, Nazlı Karamehmet ve davetliler de katıldı.

MEHMET KEMAL KARAMEHMET

Ülkemizin tanınmış atçılarından Mehmet Kemal Karamehmet, Tarsus’ta doğmuştur. Atlara olan ilgisi sebebiyle genç yaşta yarışçılık dünyamıza katıldı. Kurduğu ekürisiyle ve kazandığı yarışlarla sahalarımızda daima üst sıralarda anıldı.

Mehmet Kemal Karamehmet, iş dünyasında da başarı grafiği yüksek bir kişiliğe sahipti. 1951 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. Uzun yıllar sürdürdüğü yarışçılık ve yetiştiriciliğinin yanında, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi ve eski yöneticilerinden biri olarak da atçılığımıza büyük hizmetler vermiştir.

1989 yılında vefat eden Karamehmet’i, anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle adık.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.