İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda, 21 Mayıs 2017 Pazar günü düzenlenen, 2014 yılında aramızdan ayrılan merhum Asli Üyemiz Kemal Atakul adına gerçekleştirilen koşuyu (KV-6), Tuğrul Mutlu’nun sahibi olduğu, Tevfik Çelikoğlu tarafından yetiştirilen 4 yaşındaki doru erkek safkan MY BILLIONAIRE (Victory Gallop – Vaselina / Giant’s Causeway) isimli safkan, jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı.

1200 mt.’lik kum pistte izlediğimiz, 8 safkanın birincilik mücadelesi verdiği, 4+ yaşlı İngiliz atlarının katılımıyla gerçekleşen koşunun ikinciliğini, GOYCOCHEA (Powerscourt – Sarı Tramvay / Danehill Dancer) elde ederken, kazanan MY BILLIONAIRE isimli safkanın ekürisi DUKE OF KENT (Victory Gallop – Kontessina / Common Grounds) üçüncü, MY ROYAL SUN (Royal Abjar – Popcorn / Bosporus) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan MY BILLIONAIRE için koşunun bitiriş derecesi 1.10.82 olurken, farklar 1/2 Boy – 1 Boy – Boyun şeklinde sonuçlandı.

Son kez katıldığı Fikret Yüzatlı Koşusu’nu tabela dışında tamamlayan MY BILLIONAIRE, yarış kariyerinin 7. koşu galibiyetine Kemal Atakul Koşusu’nu kazanarak ulaştı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Tuğrul Mutlu’ya kupasını, Ayşin Ekşioğlu verdi.

Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Atakul Ailesi ve İstanbul Hipodromu Teknik Hizmetler Müdür Yardımcısı M. Serhat Sarı da katıldı.

Mehmet Kemal ATAKUL

Kemal ATAKUL, Göztepe Merdivenköy İlkokulundan sonra, orta ve Lise eğitimini Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine devam ederken 1941 yılında yaşamının bir parçası olan spor hayatına da futbolcu olarak Davutpaşa Spor Kulübü’nde başlamıştır.

Kemal Atakul, daha sonra Fenerbahçe Spor Kulübü’ne transfer olmuş ve 3 sezon bu kulüpte futbol oynamış bilahare de Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yaklaşık 18 yıl süreyle (1960 -1978) Divan Kurulu Üyeliği ve yöneticilik olmak üzere çeşitli kademelerde görevlerde bulunmuştur.

1960 yılında Türkiye Jokey Kulübü’nün Asli Üyesi olarak at sahibi ve yetiştiricisi sıfatıyla Atçılık sporuna da değerli katkıları olmuştur. Evli ve iki kız çocuğu babası olan Atakul, 13 Eylül 2014 tarihinde aramızdan ayrılmıştır. Bu koşu vesilesiyle kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.