MEHMET ANUŞ SEL KOŞUSU’NU KAZANAN DİDACTİC OLDU

Merhum at sahibi ve yetiştiricisi olan Mehmet Anuş Sel anısına düzenlenen HANDİKAP-21 mücadele, 16 OCAK 2019 Çarşamba günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu’nda 3. Koşu ile gerçekleştirilmiştir.

Raif KURT‘un sahibi olduğu DİDACTİC (Kurtiniadis – Reyareya / Sri Pekan) isimli safkan, binicisi Uğur POLAT idaresinde yarıştan birincilikle ayrılmayı başarmıştır. Son 5 yarışından birincilikle ayrılan DİDACTİC; İki HANDİKAP-15, HANDİKAP-16, HANDİKAP-17 ve şimdi HANDİKAP-21 yarışları kazanarak ilgililerinin yüzünü güldürmeye devam etmektedir. 

53.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan koşu, 1500 metrelik kum pistte yapılmıştır. Koşuyu kazanan DİDACTİC için bitiriş derecesi 1.30.58 olurken, farklar; 3,5 Boy – 1 Boy – Boyun şeklinde neticelenmiştir.

Gökhan KOCAKAYA idaresinde ki MAHİR BEY yarıştan ikinci ayrılırken, Özcan YILDIRIM ile start alan 3 – HONEY RYDER üçüncü ve Mustafa ÇİÇEK‘le koşuya katılan REKOR tabelanın son basamağını tamamlayan safkan oldu.

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen kupa töreninde, galip safkanın sahibi adına TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner’e kupasını Metin Işık Sel verdi. Törene İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile davetliler de katıldı

MEHMET ANUŞ SEL

77 yaşında hayata gözlerini yuman Mehmet Anuş Sel, 50 yılı aşkın süre at sahipliği ve at yetiştiriciliği yapmış, hayatını Türkiye Jokey Kulübü Atçılık camiasına adamıştır. Türk atçılığının gelişmesi, başarılı atların, at sahiplerinin, jokey, apranti, antrenör ve seyislerin yetişmesine büyük katkılar sağlamıştır. Atçılık ve at sevgisi Sel için bir yaşam tarzı olmuştur. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.