MEHMET ANUŞ SEL KOŞUSU’NU HIDDEN JEWELS KAZANDI


MEHMET ANUŞ SEL KOŞUSUNDA SÜRPRİZ İSİM HIDDEN JEWELS BİRİNCİLİĞE UZANDI…

11 OCAK 2017 Çarşamba günü ekranlara gelen İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromundaki günün önemli yarışı "MEHMET ANUŞ SEL KOŞUSU" (KV-21) Mehmet ÇELİK'in sahibi olduğu "HIDDEN JEWELS" isimli safkan jokeyi Hışman ÇİZİK ile kazanmayı başardı.

4 ve Yukarı 10 İngiliz atının katıldığı 1500 mmt.'lik kum (sentetik) pistte,gerçekleştirilen koşuda; ikinciliği KRAL AMED (Luxor-Amasis/Highest Honor) elde ederken, ASLANAĞZI (Lion Heart-Captain’s Girl/Miswaki) üçüncü, YAĞIZINOĞLU (Okawango-Steel Girl/Shining Steel)isimli safkan da dördüncü olarak koşudan ayrıldılar..

19. startında 5. birinciliğini elde eden HIDDEN JEWELS için koşunun bitiriş derecesi 1.30.48 olurken, farklar 1/2 Boy – 1/2 Boy – 1/2 Boy şeklinde gerçekleşti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Can N. Güven'e plaketini, Mehmet Sait Ada verdi.

Törene İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile Anuş Sel Ailesi de katıldı.

MEHMET ANUŞ SEL

77 yaşında hayata gözlerini yuman Mehmet Anuş Sel, 50 yılı aşkın süre at sahipliği ve at yetiştiriciliği yapmış, hayatını Türkiye Jokey Kulübü Atçılık camiasına adamıştır. Türk atçılığının gelişmesi, başarılı atların, at sahiplerinin, jokey, apranti, antrenör ve seyislerin yetişmesine büyük katkılar sağlamıştır. Atçılık ve at sevgisi Sel için bir yaşam tarzı olmuştur. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle kendisini saygı ve rahmetle andık.SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!