MEHMET AKİF ERSOY KOŞUSU’NU KEREMITO KAZANDI

2 Haziran Cumartesi günü Ankara’da programın bir diğer önemli mücadelesi olarak izlediğimiz, İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy adına 2003 yılından bu yana düzenlenen ve bugün 16.’sı olan MEHMET AKİF ERSOY KOŞUSU‘nu (AÇIK GR-2), Şevket Erkan ŞAR‘ın sahibi olduğu KEREMITO (Banknote – Laila Manja / Diesis) isimli safkanı, jokeyi Halis KARATAŞ ile birinciliğe uzanmayı başarmıştır. 

Son dört koşusu’nda üçüncü birinciliği elde eden KEREMITO için bitiriş derecesi 2.16.02 olurken, farklar da Boyun – 1 Boy – 1,5 Boy şeklinde neticelenmiştir.

225.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan koşuda; En dıştan etkili ataklarla gelen rakibine direnemeyen iç kulvardaki SHARPA(Kurtiniadis – Dinara / Sri Pekan) jokeyi Selim Kaya’yla ikinci oldu. Gökhan Kocakaya ile start alan CİVANIM (Victory Gallop – Sipse / Perfect Storm) üçüncü olurken, VANCOUVER (George Vancouver – Kilfarasy / Galileo) da tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Şeref Tribünü’nde düzenlenen kupa töreninde kazanan atın sahibine vekaleten Abdullah Bibay’a kupasını Mehmet Akif Ersoy Düşünce Derneği Genel Başkanı Mehmet Akif Işık verdi. Törene ayrıca TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge ve Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.