MEHMET AKAR KOŞUSU KAZANANI INVINCIBLE BABY OLDU

1987 yılında bir idman sırasında geçirdiği kaza sonucu kaybettiğimiz merhum jokey Mehmet Akar adına düzenlenen bu koşunun 2020 yılında ki kazananı 8 Ocak Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlendi ve INVINCIBLE BABY oldu.

Hülya GÖDEK‘in sahibi olduğu INVINCIBLE BABY (Invincible Son – Carly Baby / Unaccounted For) isimli safkanı, jokeyi Gökhan KOCAKAYA idaresinde MEHMET AKAR KOŞUSU‘nu (KV-6) kazanma başarısı göstermiştir.

2100 metrelik kum (sentetik) pistte yapılan ve birincilik ikramiyesinin 63.500 TL olduğu yarışta; 2 boy gecikmeli bir şekilde yarışa başlayan GANANDO SOLO (Church Pictures – Summer Sun / Galetto) ikincisi, 1,5 boy geç çıkan AGERA (Cape Cross – Princess Taise / Cozzene) üçüncü ve CORCOVADO (Toruk Macto – Tonnante / Hernando) dördüncü olarak tabelayı tamamladı…

Kazanan safkan INVINCIBLE BABY için müddet 2.11.01 olurken, farklar 4 Boy – 1/2 Boy – Baş şeklinde sonuçlanmıştır.

MEHMET AKAR

1985 yılında açılan Apranti Eğitim Merkezi’nin ilk mezunlarından olan ve iki yıllık eğitimini tamamladıktan sonra başarılı bir şekilde sahalara adım atan Mehmet Akar, Barokas Ekürisi’nin uzun yıllar antrenörlüğünü yapan Mehmet Elçi’nin torunudur. 1987 yılında lisansını alan ve dönemin ümit vadeden genç jokeylerinden biri olan Akar, 2 Temmuz 1987 tarihinde idman sırasında geçirdiği talihsiz kaza sonucu aramızdan ayrılmıştır.

Merhum Mehmet Akar’ı adına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.