M. TURHAN OĞAN KOŞUSU’NU YİNE ROMEO KAZANDI

20 Şubat 2020 İzmir Şirinyer Hipodromu’nda ekranlara gelen M. TURHAN OĞAN KOŞUSU‘nu (KISA VADE-8/DHÖW), Funda PAMUK‘un sahibi olduğu ROMEO (Oymakbeyi – Jumana / Tunca) isimli safkanı binicisi Kadir TOKAÇOĞLU idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır.

1600 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilen ve 85.000 TL birincilik ödülü bulunan koşuda; RUSDAMAT (Kaizbert – Hasmin / Hastay) ikinci, ALPTUĞHAN (Araslı – Sevinçkan / Özgün) üçüncü ve OĞUZBOYLU (Anka – Betül / Antepli) mücadeleden dördüncü olarak ayrılmıştır.

Şirinyer Hipodrom’unda günün önemli yarışını kazanan ROMEO için bitiriş derecesi 1.49.44 olurken, farklar 5 Boy – Boyun – 10 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi adına antrenör Halim Kaya’ya kupasını Sadun Oğan verdi.

Törene; TJK Asli Üyeleri Osman Aksoy ile A. Serdar Pedükcoşkun, İzmir Hipodrom Müdürü Cenk İşkara ve davetliler de katılmıştır.

MEHMET TURHAN OĞAN

1921 yılında Kayseri’de doğdu. Girişkenliği ve sporcu kimliği ile tüm hayatı boyunca spor kulüplerinde ve derneklerde görev yaptı. Gençliğinde kayak dalında birincilikler kazandı. Ankara Hukuk Fakültesi’nde okuduğu yıllarda, Gençlerbirliği takımında futbol oynadı. Yıllar sonra Gençlerbirliği Kulübü Başkanlığı yaptı. 1954 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi ve uzun yıllar Kulübümüzün Yönetim Kurullarında görev yaptı.

15.10.2000 tarihinde aramızdan ayrılan Mehmet Turhan Oğan‘ı, anısına düzenlenen bu koşuyla bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.