7 Haziran 2017 Çarşamba günü VELİEFENDİ Hipodromu’nda gerçekleştirilen günün ilk önemli mücadelesi M. NİYAZİ POLATYAR KOŞUSU‘nu (Derviş Ağa – Resume / Lahib), Orhan TANATAR‘ın sahibi olduğu LAST POINT isimli safkan jokeyi Ahmet Çelik ile birinciliğe uzanmayı başardı.

Yarış kariyerinin en önemli başarısına M. Niyazi Polatyar Koşusu’nu kazanarak ulaşan LAST POINT ayrıca, 28 Ocak 2017 tarihinde Adana Yeşiloba Hipodromu’nda katıldığı Hafız Koşusu’nu (KV-7), Müslüm Çelik idaresinde kazanmayı başarmıştı.

2100 metrelik çim pist üzerinde gerçekleştirilen koşuya (KV–8/S) 11 safkan katıldı. Son derece keyifli bir mücadeleye sahne olan, 75.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği, orta kulvardan yaptığı etkili ataklar ile HERE TO FLY (Luxor – Alfunun / Sadler’s Wells) elde ederken, SEYYAH (Cape Cross – Kiwani Bay / Nayef) üçüncü, iç kulvara yakın isimlerden ORANGE BLOSSOM (Sports Hero – Bimini Breeze / Danzig) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan  LAST POINT için bitiriş derecesi 2.09.73 olurken, farklar Baş – Baş – 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi TJK Asli Üyesi Orhan Tanatar’a plaketini, İnci Polatyar verdi.

Törene, TJK Genel Saymanı M. Ercan Emre, TJK Asli Üyeleri Sadettin Sükan ve Z. Ahsen Kurum, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile davetliler de katıldı.

NİYAZİ POLATYAR

1935 yılında İzmir’de doğan M. Niyazi Polatyar, ilk, orta, lise ve üniversite eğitimini burada tamamladıktan sonra ticaret hayatına atıldı. 1958 yılından itibaren atçılığa başlayan M.Niyazi Polatyar vefatına kadar at yetiştirdi ve koşturdu. Sahibi olduğu atlar arasında Cem 3 ile Buca Belediye Başkanlığı Koşusu’nu, Tagarino ve Nazluş ile Dişi Tay Deneme Koşusu’nu yine Nazluş ile Kraliçe II. Elizabeth koşularını kazandı. Yetiştiriciliğini yaptığı Esperanto, 1984 yılında Gazi Koşusu’nda ikinci olmuş ve aynı yıl Türkiye Jokey Kulübü Kupası’nı kazanma başarısı göstermiştir. Çok sayıda at yetiştiren ve koşturan M.Niyazi Polatyar, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği’nde Genel Sekreter ve Başkanlık görevlerinde bulundu. 1992 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilen Polatyar, ilk kez 1997 yılında Yönetim Kurulu’na seçildi. 1999-2003 yılları arasında 4 yıl Genel Sekreterlik görevinde bulundu. Bu süre içinde Şanlıurfa ve Elazığ Hipodromları’nın açılışında katkıları bulunan Polatyar, Karacabey Harası’nın açılışında ve çalışmalarında faal rol oynadı.

2005 yılında vefat eden M.Niyazi Polatyar’ı, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.