M. ATAKUL KOŞUSU’NU ÖZCAN YILDIRIM İDARESİNDE BAVİ REŞ KAZANDI

20 Mayıs 2018 İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda M. ATAKUL KOŞUSU (KV-6) programın ilk kupalı mücadelesi olarak ekranlara geldi…

Eski futbolcu, atçı, yetiştirici ve TJK Asli Üyesi merhum M. Kemal Atakul adına düzenlenen (KV-6) koşuda; Ömer TULGAR’ın yetiştirdiği BAVİ REŞ (Yonaguska – White Diamond / Dilum) isimli safkan jokeyi Özcan YILDIRIM ile kazanmayı başardı.

Birincilik ikramiyesinin 56.000 TL olduğu bu yarışta; DOWN TOWN(Rip Van Winkle – Denices Desert / Green Desert) ikinci olurken, geçen senenin galibi MY BILLIONAIRE (Victory Gallop – Vaselina / Giant’s Causeway) üçüncü, SERSERİ (Bushranger – Aurora Lights / Fantastic Light) de dördüncü oldu.

BAVİ REŞ için bitiriş derecesi 1.11.71 olarak belirlendi. Yarışta farklar 1,5 Boy – Boyun – 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Mehmet Kemal ATAKUL

M. Kemal ATAKUL, Göztepe Merdivenköy İlkokulundan sonra, orta ve Lise eğitimini Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine devam ederken 1941 yılında yaşamının bir parçası olan spor hayatına da futbolcu olarak Davutpaşa Spor Kulübü’nde başlamıştır.

M. Kemal Atakul, daha sonra Fenerbahçe Spor Kulübü’ne transfer olmuş ve 3 sezon bu kulüpte futbol oynamış bilahare de Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yaklaşık 18 yıl süreyle (1960 -1978) Divan Kurulu Üyeliği ve yöneticilik olmak üzere çeşitli kademelerde görevlerde bulunmuştur.

1960 yılında Türkiye Jokey Kulübü’nün Asli Üyesi olarak at sahibi ve yetiştiricisi sıfatıyla Atçılık sporuna da değerli katkıları olmuştur. Evli ve iki kız çocuğu babası olan Atakul, 13 Eylül 2014 tarihinde aramızdan ayrılmıştır. Bu koşu vesilesiyle kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.