7 Temmuz 2017 Cuma gününün ikinci yarış programı olan İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodormu’nda gerçekleştirilen koşularda, günün önemli mücadelesi olarak kayıtlara geçen M. ALPAY ÖZOĞUL KOŞUSU‘nu, Ahmet ÇELİK ile start alan BLAZE TO WIN isimli safkan kazandı.

Levent N. GELGİN‘in sahibi olduğu, BLAZE TO WIN (Win River Win – Lovely Blaze / Sri Pekan) isimli safkan M. ALPAY ÖZOĞUL Koşusu’nda (KV-8/S), son sözü söyleyen isim oldu. 1900 mt.’lik çim pist üzerinde ekranlara gelen KISA VADE-8 mücadele, etkili pilotu Ahmet ÇELİK ile birlikte 2.5 boy fark atarak fotoya uzanan BLAZE TO WIN , 2007 yılında hayatını kaybeden TJK asli üyesi merhum M. ALPAY ÖZOĞUL anısını düzenlenen koşuda birinciliğe adını yazdırmayı başardı.

75.000 TLbirincilik ikramiyesi olan koşunun ikincisi, iç kulvardan yaptığı atakları ile MARVELOUS IRON (Bernstein – Princess Aries / Royal Anthem) olurken, DEDEMŞAH (Luxor – Çok Çok / Night Shift) üçüncü, LION KING (Lion Heart – Girl Aten / Sri Pekan) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan BLAZE TO WIN için koşunun bitiriş derecesi 1.55.73 olurken, farklar 2,5 Boy – Burun – 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Mustafa Kejanlıoğlu’na kupasını, Mehmet Uçan verdi.

Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, TJK Asli Üyesi Mete Albayrak ile İstanbul Hipodromu Mali ve İdari Müdür Yardımcısı Hakan Tümsek de katıldı.

ALPAY ÖZOĞUL

1937 yılında İstanbul’da doğan M. Alpay Özoğul, Shell Türkiye’den emekli olduktan sonra yaklaşık 20 yıl boyunca otomotiv yakıt pazarlama alanında çalıştı. 1960’lı yıllarda atçılık camiasıyla tanışan ve o tarihten itibaren atçılık camiasının içinde yer alan Özoğul, sahibi olduğu atlarla önemli yarışlar kazandı.

Yetiştiricilik alanında da uzun süreli çalışmalar yapan M. Alpay Özoğul, 1993 yılında Asli Üyesi olduğu Türkiye Jokey Kulübü’nün Yönetim Kurulu’nda bir dönem görev aldı. 2007 yılında vefat eden M.Alpay Özoğul’u, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.