LUKUYANUS ANITI KOŞUSU’NU DRIVE FASTER KAZANDI

2 MAYIS 2017 ANKARA 75. YIL HİPODROMU’NDA EKRANLARA GELEN LUKUYANUS ANITI KOŞUSU KAZANANI DRIVE FASTER OLDU.

2 Mayıs 2017 Salı günü ANKARA’da gerçekleştirilen günün önemli mücadelesi LUKUYANUS ANITI KOŞUSU’nu (Handikap -16), Vefa İbrahim ARACI’nın sahibi olduğu DRIVE FASTER (Invincible Sprit – Fowey / Gone West) isimli safkan jokeyi Ahmet ÇELİK ile birinciliğe uzanmayı başardı.

1400 mt.’lik çim pistte yapılan ve 45.000 TL olan koşuda, GUILTY PLEASURE (Always A Classic-Silent Bull/Holy Bull) ikinciliği elde ederken, KHOR KALBA (Okawango-Bimini/Danzig) üçüncü, ANKARALI (Banknote-Zygosis/Wolfhound) da tabelayı tamamlayan isim oldu.

11. startında 3. birinciliğine uzanan DRIVE FASTER için koşunun bitiriş derecesi 1.23.70 olurken, farklar 3 Boy – 2,5 Boy – Baş şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına antrenör Caner Akgül’e kupasını, Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Bahar verdi.

Törene, Atlı Cirit As Başkanı Mehmet Özgül, Atlı Kızak ve Geleneksel Kızak As Başkanı Günal Genç ve eşi, TJK Genel Müdür Yardımcısı Murat Kuluöztürk ile Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da katıldı.

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!