LÖSEV KOŞUSU KAZANANI SAKALAYDIN OLDU

LÖSEV’in (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) girişimleriyle 2-8 Kasım tarihleri arası, Lösemili Çocuklar Haftası olarak ilan edilmiştir. Bu duruma farkındalığı arttırmak amacıyla 2011’den beri düzenlenen LÖSEV Koşusu, bu yıl 4 Kasım 2018 Pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşmiştir. 

LÖSEV KOŞUSU KISA VADE-7/DHÖW mücadelenin kazananı, Erdoğan ŞENOCAKLI‘nın sahibi olduğu SAKALAYDIN (Turbo – Elmasbike / Devirhan) isimli safkan binicisi Gökhan KOCAKAYA idaresinde birinciliğe uzanmayı başarmıştır.

74.000 TL birincilik ödülü bulunan yarışın kazananı SAKALAYDIN için bitiriş derecesi 1.32.36 olurken, farklar; Burun – 2 Boy – Boyun şeklinde neticelenmiştir.

1400 metrelik çim pist üzerinde gerçekleştirilen koşuda; BENHALİL (Uçanbey – Özgüngül / Özgün) ikinci, SIKINTI YOK (Uçanbey – Açık Ara / Yıldızoğlu) üçüncü ve USTAOĞLU (Özgünhan – Efruz / Hedban.2) dördüncü olarak tabelayı tamamlamıştır.

Yarışın ardından düzenlenen törende kazanan safkanın sahibi adına TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner’e ödülünü LÖSEV Marmara Bölge Koordinatörü Zuhal Ön verdi.

Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törene TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ve davetliler de katıldı.

8 Kasım 1998’de 30 lösemili çocukla birlikte yola çıkan LÖSEV, bugün 30.000’e yakın hastası, sadece lösemili çocuklar için tamamen ücretsiz hizmet veren hastanesi, ücretsiz özel okul hizmeti veren LÖSEV Koleji, Lösemili Çocuklar Köyü ve anne atölyeleri ile birlikte onkolojide bir dünya lideri olmuştur. Birleşmiş Milletler’in danışman sivil toplum kuruluşudur.

Bir Tuğla da Siz Koyun sloganıyla, duyarlı Türk halkının destekleri ile ülkemizin en donanımlı Çocuk & Erişkin Onkoloji ağırlıklı hastanesi ile de hizmet veren LÖSEV, 2015 yılında İtibar Atölyesi’nin 1 milyon 200 bin kişi arasında yaptığı araştırma sonucu Türkiye’nin en itibarlı 10 markası içinde yer alan tek Sivil Toplum Kuruluşu olma onurunu yaşamaktadır.

LÖSEV’in girişimleriyle Lösemili Çocuklar Haftası olarak ilan edilen 2 – 8 Kasım haftasında farkındalığı arttırmak amacıyla her yıl LÖSEV Kupası Koşusu düzenlenmektedir.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.