DUQUAN KURTULUŞ KOŞUSUNDA REKOR KIRDI

7 OCAK 2017 Cumartesi günü ADANA YEŞİLOBA Hipodromunda düzenlenen "KURTULUŞ KOŞUSU" 4 ve Yukarı İngiliz atların katılımı ile ekranlara geldi. Günün bu yarışını Hürol KARAHANOĞLU'nun sahibi olduğu DUQUAN (Yonaguska – Chinoiserie / Rock of Gibraltar) isimli safkan jokeyi Ayhan KURŞUN ile kazanma başarısı gösterdi. Üst üste 2., toplamda ise 15. birinciliğine ulaşan DUQUAN, kariyerinin en önemli koşu galibiyetine Kurtuluş Koşusu'nu kazanarak ulaştı.
 
148.000 TL birincilik ikramiyesi olan bu koşuda, kazanan DUQUAN isimli safkanın ardında ikinciliği, geçtiğimiz yıl bu önemli koşunun kupasını müzesine götüren isim olan HOT CHOCOLATE (Victory Gallop – Undercover Soldier / Lost Soldier) Selim Kaya idaresinde elde ederken, dış kulvara yakın etkili ataklar sergileyen MISTER STRONG (Dilum – Hellomustbegoing / Red Ransom) Ahmet Çelik ile üçüncü, starttan 2 boy kadar tereddütlü çıkan OĞLUM BERAT (Victory Gallop – Halling Charge / Halling) ise Müslüm Çelik idaresinde tabelayı tamamlayan safkan oldu.
 
Kum pistte 1400 mt.'lik mesafede kazanan DUQUAN'ın bitiriş derecesi 1.25.04 olurken, farklar 1/2 Boy – 1/2 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Hürol Karahanoğlu'na kupasını, Adana Valisi Mahmut Demirtaş verdi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, koşuyu kazanan atın jokeyi Ayhan Kurşun'a ödülünü verirken, Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ise, safkanın sahibi Hürol Karahanoğlu'na bir buket çiçek verdi.

Törene, Adana Tarım İl Müdürü Muhammet Ali Tekin ve Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır ile davetliler de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.