Mustafa Fehmi Kubilay 1906’da Adana/Kozan’da doğmuştur. 23 Aralık 1930’da öğretmen ve asteğmen olarak görev yaptığı İzmir/Menemen’de gerici bir güruhun başlattığı Cumhuriyet karşıtı ayaklanmayı bastırmaya çalışmış ancak beraberindeki iki bekçiyle birlikte şehit edilmiştir. Büyüyen isyan TSK’nın müdahalesiyle sonlandırılmış ve olayın failleri İstiklal Mahkemeleri’nde yargılanarak idam edilmiştir. Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay; Menemen Olayı veya Kubilay Olayı olarak zihinlerde yer edinen bu sürecin simgesi haline gelmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de orduya gönderdiği başsağlığı mesajında şu ifadeleri kullanmıştır; “Cumhuriyetin değerli uzvu Kubilay Bey, temiz kanıyla cumhuriyetin hayatiyetini tazelemiş ve kuvvetlendirmiş olacaktır”. Şehit Asteğmenimizi, adına düzenlenen koşu vesilesiyle bir kez daha rahmetle yâd ediyoruz.

22 Aralık 2019 Pazar günü İZMİR ŞİRİNYER Hipodromu’nda düzenlenen KUBİLAY KOŞUSU AÇIK G-3 yarışı, Nişan Arek KUYUMCİYAN‘ın sahibi olduğu EL NINO (Victory Gallop – Platonic Chat / Danehill Dancer), Halis KARATAŞ idaresinde birinciliğe uzanmayı başarmıştır.

2000 metrelik kum pistte yapılan ve 135.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan yarışta; DOMBRA (Perfect Storm – Dixie Darlene / Revoque) ikinci, BAYDÖKER (Lion Heart – Lady Liz / Unaccounted For) üçüncü ve GÖDEK (Win River Win – Doku / Ocean Crest) dördüncü olarak tabela tamamlayan isimler oldular.

EL NINO için bitiriş derecesi 2.11.17 olurken, koşuda ki farklar 4,5 Boy – 1/2 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.