KIZKALESİ KOŞUSU’NU EREN EFENDİ KAZANDI

EREN EFENDİ KIZKALESİ KOŞUSUNU KAZANDI

24 ARALIK 2016 Cumartesi gecesi ADANA'da düzenlenen 2 Yaşlı İngiliz safkanların katılımı ile gerçekleşen KIZKALESİ KOŞUSU'nu (AÇIK A-3) Müthiş ÖLÇER'in sahibi olduğu "EREN EFENDİ" isimli safkan jokeyi Selim KAYA idaresinde beyaz bayrak ayna yaparak kazanmayı başarmıştır. 

Birincilik ikramiyesi 95.000 TL olan, kum pistte 1500 metre mesafede düzenlenen koşuda, kazanan EREN EFENDİ isimli safkanın ardında ikinciliği, Akın Sözen idaresindeki OĞLUM BERATIM (Dai Jin – Sly / Monsun) elde ederken, eküri taylardan Mehmet Akyavuz idaresindeki AYRTON (Victory Gallop – Fiyo / Native Procida) üçüncü, ekürisi RUMET (Victory Gallop – Madame Castelo / Dubai Dust) ise Velat Demir idaresinde mücadeleyi dördüncü olarak tamamladı.

Yarış kariyerinin dördüncü ve en önemli koşu galibiyetine Kızkalesi Koşusu ile ulaşan EREN EFENDİ, son kez yine Adana Yeşiloba Hipodromu'nda katıldığı Anavarza Kalesi Koşusu'ndan (KV-9), Ahmet Çelik idaresinde üçüncü olarak ayrılmıştı.

Kum pistte 1500 metre mesafede kazanan EREN EFENDİ için koşunun bitiriş derecesi 1.33.43 olurken, farklar 1/2 Boy – 1,5 Boy – 4,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

 

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

1 Yorum - "KIZKALESİ KOŞUSU’NU EREN EFENDİ KAZANDI"

En Yeniler Eskiler
AHMET CAN

KUMUN YENİ ŞAMPİYONU BENCE