3 Haziran 2017 Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleştirilen KEMAL ÖZEKİCİ KOŞUSU‘nu, Ergün İSLİM‘in sahibi olduğu ICE PRINCESS (Ocean Crest – Ram Belle / Ramadan) isimli safkan, jokeyi Erkan TUNÇ ile kazanmayı başardı.

1900 mt.’lik çim pist üzerinden gerçekleştirilen koşuya 4+ yaşlı 11 safkan İngiliz atı katıldı. Koşuda ikinciliği KHOR KALBA (Okawango – Bimini Breeze / Danzig) elde ederken, ROCKET MAN (Lion Heart – Nice of Time / Sea Hero) üçüncü, COM LIDER (Commoner – Blue Sky / Galetto) da dördüncü olarak koşudan ayrıldı.

Birincilik ikramiyesi 51.000 TL olan koşuyu kazanan ICE PRINCESS için koşunun bitiriş derecesi 1.56.81 olurken, farklar 1 Boy – Burun – Boyun şeklinde gerçekleşti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Ergün İslim’e kupasını, merhum Kemal Özekici’nin oğlu Selim Özekici verdi.

Törene, Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır da katıldı.

KEMAL ÖZEKİCİ

1932 yılında Adana’da doğdu. Adana’da Tokuç Çiftliği’nde çiftçilik ile uğraştı. Genç yaşlarında Kaytas isimli atıyla yarışçılık hayatına başladı. Birkal, İnşallah, Tuvana ve Akdoğan isimli atları başta olmak üzere sahibi olduğu birçok yarış atıyla G1 Başbakanlık Koşusu, G2 Büyük Taarruz Koşusu, Kurtuluş ve Kurttepe Koşuları gibi birçok G3 koşu kazanmıştır. Adana’da atçılık sporunun gelişmesine katkıda bulunan Kemal Özekici 2013 yılında vefat etmiştir. Bu koşu vesilesi ile kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.