KEMAL ÖZEKİCİ KOŞUSU’NDA MALONES BİRİNCİLİĞE UZANDI

23 Şubat 2020 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda yapılan günün önemli mücadelesi; KEMAL ÖZEKİCİ KOŞUSU’nu, MALONES kazandı.

1900 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilen KEMAL ÖZEKİCİ KOŞUSU’nda (KISA VADE-7/Dişi), Vehbi Hakan KELEŞ’in sahibi olduğu MALONES isimli safkanı, binicisi Hışman ÇİZİK ile fotoyu önde geçmeyi başarmıştır.

71.500 TL birincilik ikramiyesi bulunan koşuda; FLYING BIRD (Lion Heart – Mary Kies / Opening Verse) ikinci, VICTORY PROMISE (Victory Gallop – Promise Me Gold / Sri Pekan) üçüncü ve ARROW (Into Mischief – Round Trip Flight / Monarchos) da tabelayı tamamlayarak dördüncülükle pistten ayrılmıştır.

Yarışı kazanan MALONES için bitiriş derecesi 2.02.90 olarak kayıtlara geçmiştir… Koşuda ki farklar ise; 3 Boy – 1/2 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Yarışın ardından gerçekleşen kupa töreninde safkanın sahibi adına Erhan Dıblen’e kupasını Nazlı Özekici vermiştir.

Şeref Tribünü’ndeki törene Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp ve davetliler de katılmıştır.

KEMAL ÖZEKİCİ

1932 yılında Adana’da doğdu. Adana’da Tokuç Çiftliği’nde çiftçilik ile uğraştı. Genç yaşlarında Kaytas isimli atıyla yarışçılık hayatına başladı. Birkal, İnşallah, Tuvana ve Akdoğan isimli atları başta olmak üzere sahibi olduğu birçok yarış atıyla G1 Başbakanlık Koşusu, G2 Büyük Taarruz Koşusu, Kurtuluş ve Kurttepe Koşuları gibi birçok G3 koşu kazanmıştır. Adana’da atçılık sporunun gelişmesine katkıda bulunan Kemal Özekici 2013 yılında vefat etmiştir. Bu koşu vesilesi ile kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.