15 Ekim 2017 Pazar günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu’nda günün ilk önemli yarışı olarak ekranlara gelen KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN KOŞUSU‘nda (Açık-G1/DHÖ), birinciliğe uzanan safkan Ersan ÜLDES‘in sahibi olduğu kır erkek safkan MADRABAZ (Turbo – Alsevda / Albatur) jokeyi Mustafa ÇİÇEK idaresinde kazanmayı başardı.

1500 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilen koşuda; 400.000 TL birincilik ikramiyesini MADRABAZ kazanırken, tabelanın diğer basamakları şu şekilde oldu. İkinciliğini, Selim Kaya idaresindeki CANKARDEŞLER (Yalaz – Bedel 2 / Tunca) elde ederken, dış kulvardan etkili ataklar sergileyen Halis Karataş idaresindeki FİRİKYA (Ağa Karaca – K. Irak 55 / Bodrum) üçüncü, bu önemli koşuda Ahmet Çelik ile boy gösteren DENİZİM (Altaha – İlkehanım / Yelhan) sıralamayı tamamladı.

Kazanan MADRABAZ  için koşunun bitiriş derecesi 1.38.79 olurken, farklarBaş – 2,5 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Ahmet Çelik’e ödülünü, Kulübümüz Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş verdi.

Safkanın antrenörü Emin Tokçalar plaketini, TJK Genel Saymanı M. Ercan Emre’nin elinden alırken, MADRABAZ isimli safkanın jokeyi Mustafa Çiçek’e ise plaketini, Kulübümüz Asli Üyesi Sadettin Sükan verdi.

Törene, TJK Asli Üyesi Yüksel Göktürk ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Osmanlı İmparatorluğu’nun en ünlü padişahlarından biri olan Kanuni Sultan Süleyman, Osmanlı Devletine özellikle askeri alandaki başarıları ile de en parlak dönemini yaşatmıştır. Başta İstanbul olmak üzere bir çok Osmanlı kentinde camiler, medreseler, su kemerleri, imaretler ve külliyeler yaptıran Kanuni Sultan Süleyman, aynı zamanda eğitim, kültür ve sanata da büyük önem vermiştir.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.