3 MART 2017 KOCAELİ HİPODROMU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN “İZMİT KOŞUSU” KAZANANI “EDERLEZI” OLDU

3 Mart 2017 Cuma günü Kocaeli Hipodromu’nda ekranlara gelen günün önemli yarışı olan “İZMİT KOŞUSU” vardı. Bu önemli mücadeleyi; Emir ALKAŞ‘ın sahibi olduğu EDERLEZI (Shackleford – Boogie Beach Blues / Cure the Blues) isimli safkan, jokeyi Selim KAYA idaresinde birinciliğe uzanmayı başardı.

1800 mt.’lik kum pistte yapılan ve  97.000 TL ikramiyesi bulunan koşuda ikinciliği eküri taylardan YENİLMEZ (Kaneko – Solitaire / Royal Abjar) elde ederken, son atakları ile JIMFED (Torok – Berilnaz / Spectrando) üçüncü, start almış olduğu 7 koşuyu da kazanmayı başaran GOLD FOOT (Bosporus – Wait for Spring / Seeking the Gold) ise bu kez dördüncü oldu.

Kazanan EDERLEZI için koşunun bitiriş derecesi 1.56.04 olurken, farklar 3,5 Boy – 2,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarış yaşamına 26 Ekim 2016 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı Şartlı – 1 mücadele ile başlayan EDERLEZI, üst üste iki kez ikincilik elde ettikten sonra, 28 Aralık 2016 tarihinde kariyerinin ilk birinciliğine yine İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda ulaşmıştı. 5. koşusundan 3. birinciliğini çıkaran EDERLEZI, kariyerinin de en önemli başarısına İzmit Koşusu galibiyetiyle ulaştı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.