İZMİT KOŞUSU KAZANANI MOURINHO OLDU

İsmini, Trakya kökenli Bitinya Devleti’nin önemli şehirlerinden biri olan Nikomedia’dan alan İzmit, zaman içerisinde İznikomid ve İznikmid adlarıyla da anılmıştır. Tarih boyunca birçok farklı medeniyet tarafından göçler ve savaşlar neticesinde yağmaya uğrayan İzmit, coğrafi konumu nedeniyle bugün modern Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri durumundadır. Bu önemli şehrimiz adına koşulan yarış (A3), 6 Mart 2020 Cuma günü, Kocaeli Kartepe Hipodromu’nda saat 16.30’da gerçekleşmiştir.

1800 metrelik kum pistte yapılan İZMİT KOŞUSU AÇIK A-3 mücadelesini; Mustafa ÜNLÜ‘nün sahibi olduğu MOURINHO (Rockmaster – Miss Naz / Orpen) isimli safkanı, Ahmet ÇELİK idaresinde kazanmayı başarmıştır.

133.000 TL birincilik ikramiyesinin bulunduğu İZMİT KOŞUSU’nda; Akın SÖZEN ile yarışa katılan GOLD COUST (Lion Heart – Vettori Call / Vettori) ikinci, jokeyi Ayhan KURŞUN idaresinde ki STARLORD (Kaneko – Tawafeeg / Bernardini) üçüncü olurken, ZLATIBOR (Victory Gallop – Gold Bihar / Royal Abjar), Hışman ÇİZİK’le günün önemli koşusu’ndan dördüncü olarak ayrılmıştır.

5 safkanın start aldığı bu koşuda kazanan safkan MOURINHO için bitiriş derecesi 1.57.68 olurken, farklar ise Boyun – 3 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.