İZMİR ŞİRİNYER’DE BAY EMİR DATÇA KOŞUSU’NU KAZANDI

14 Eylül 2017 Perşembe günü İZMİR ŞİRİNYER Hipodromu‘nda düzenlenen DATÇA KOŞUSU‘na (KV – 8 / S / DHÖW), 3 Yaşlı 7 Arap safkanı katıldı… Koşuyu kazanan BAY EMİR isimli safkan 1.36.82’lik derecesi ile jokeyi Ahmet ÇELİK idaresinde fotoya uzanmayı başardı.

Ahmet KORKMAZ‘ın sahibi olduğu BAY EMİR (Kaizbert – Yelhanım / YELHAN) , daha önceki yarışlarında ANKARA ve İSTANBUL pistlerinde birinciliklere imza atmıştı… İlk defa start aldığı İZMİR pistinde ise, yine koruduğu formu ile pist yadırgamadan koştu ve birincilik serisine bir yenisini daha eklemeyi unutmadı… Bu yarışı ile üst üste 6 defa birinciliği olan BAY EMİR için daha fazla söylenecek söze gerek olmadığını düşünüyoruz.

1400 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilen DATÇA KOŞUSU’nda, ROMEO (Oymakbeyi – Jumana / TUNCA) ikinciliği, DADAŞCAN (Turbo – Şilan / HABERBATUR) üçüncülüğü ve MANİLYA (Haberbatur Faykal / DEMİRKIR) isimli safkan da tabelanın son sırasını tamamlamıştır.

Koşudaki farklar 2 boy – 3,5 boy – ½ boy şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Mehmet Şimşek’e kupayı Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar verdi. Törene İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan da katıldı.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!