İSTANBUL’DA AYDIN TAT KOŞUSU’NU ZAFER ATEŞİ KAZANDI

AYDIN TAT KOŞUSU’NDA BİRİNCİLİĞE ZAFER ATEŞİ İSİMLİ SAFKAN UZANDI

10 Şubat 2018 Cumartesi günü İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu’nda yapılan AYDIN TAT KOŞUSU’nu, Bedri AKBULUT’un sahibi olduğu ZAFER ATEŞİ (Win River Win – Gold Hyperion /Pharly) isimli safkan jokeyi Halis KARATAŞ idaresinde kazanmayı başarmıştır.

İstanbul at yarışı programının 6. koşusu’nda ekranlara gelen 2200 metrelik uzun mesafeli kum pist mücadelesinde; ikinciliği, BAYBAŞKAN (Fliers Fantasy- Best Queen/Kayabey)  elde ederken, KING OF ROCK (Derviş Ağa-Number Stone/Mujdahit)  üçüncü, ÇALIŞKANHAN (Pressing-Dellara/Dinyeper) isimli safkan da dördüncü olarak koşudan ayrıldı.

Birincilik ikramiyesinin 48.500 TL olan yarışta kazanan ZAFER ATEŞİ için koşunun bitiriş derecesi 2.19.02 olurken, farklar 1 Boy – Uzak – Uzak şeklinde sonuçlandı.

At yarışı tahminleri ile sizlere her daim yardımcı olmaya çalıştığımız platformumuzda, ZAFER ATEŞİ’ni sizlere banko olarak önermiştik…

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Cafer Akbulut’a kupasını TJK Genel Saymanı Ercan Emre verdi.

Törene, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

AYDIN TAT

4 Ağustos 1960 yılında Şahmazan isimli Arap atına binen jokey Aydın Tat, 1000 metre startında yaşamış olduğu talihsiz bir kaza sonucunda hayatını kaybetmiştir. Merhum jokeyimiz Aydın Tat’ı adına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle andık.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!