İSTANBUL VELİEFENDİ KOŞUSU KAZANANI SEMEND OLDU

17 Eylül 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu’nda ekranlara gelen günün bir diğer önemli yarışı olan VELİEFENDİ KOŞUSU‘nu (Açık-G1/DHÖ)  Besire GÜNDÜZELİ‘nin sahibi olduğu ve ANADOLU TARIM İŞLETMESİ yetiştirmesi olan SEMEND (Halid – Betülüm / Tamerinoğlu) isimli safkan, jokeyi Halis KARATAŞ ile birinciliğe uzandı…

2800 metrelik çim pistte ekranlara gelen ve 400.000 TL birincilik ikramiyesi olan mücadelede 1’i dişi, 9’u erkek 10 atın start almıştır. Koşunun ikinciliğini, Uğur Polat idaresindeki, koşuya katılan tek kısrak olan GÖZYAŞI GECESİ(Özgünhan – Hankızı / Sezginbey) elde ederken, Mehmet Akyavuz ile bu önemli koşuya katılan ATMACA BEYİ (Gobakbey – Yıldız Türe / Haberbatur) üçüncü, ENDEREFE (Tamerinoğlu – Seyyare 55 / Taşkent) ise Akın Sözen ile tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan SEMEND için koşunun bitiriş derecesi 3.12.85 olurken, farklar 3 Boy – 1 Boy – 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Mehmet Gündüzeli’ne kupasını, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş verdi.

Safkanın antrenörü Esma Çetin plaketini, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir’den alırken,  kazanan SEMEND isimli safkanın jokeyi Halis Karataş’a ise plaketini, TJK Asli Üyesi Yüksel Göktürk verdi.

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!