İstanbul, tarihi boyunca büyük devletlere başkentlik yapmış önemli bir şehirdir. Belediyecilik anlamında ilk modern girişim 1855 yılında yapılarak Şehremaneti kurulmuş, ilk şehremini de Salih Paşa olmuştur. Bugün yaklaşık 170 yıllık yerel yönetim geleneğiyle İstanbul, 39 ilçesi ve 16 milyona ulaşan nüfusuyla Türkiye’nin en büyük ili konumundadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına geleneksel olarak düzenlenen koşu (Açık-A3) 24 Nisan 2019 Çarşamba günü Veliefendi Hipodromu’nda ekranlara gelmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun da katılım göstererek protokolden takip ettiği yarış, İstanbul’da programın en önemli mücadelesi olarak kayıtlara geçmiştir.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUSU AÇIK A-3 mücadeleyi; Bedri AKBULUT‘un sahibi olduğu ZAFER ATEŞİ (Win River Win – Gold Hyperion / Pharly) isimli safkan binicisi Özcan YILDIRIM idaresinde fotoyu önde geçmeyi başarmıştır…

143.000 TL birincilik ödülü bulunan ve 1900 metrelik çim pistte gerçekleştirilen yarışta; Ayhan KURŞUN idaresindeki KATMA DEĞER (Win River Win – Alize / Banko II) ikinci, Müslüm ÇELİK ile sezonun bu önemli randevusuna katılan CORCOVADO (Toruc Macto – Tonante / Hernando) üçüncü, FINESSE (Luxor – Flyaing Saucer / Eagle Eyed) ise Selim KAYA ile tabelayı tamamlayan son safkan oldu.

Kazanan safkan ZAFER ATEŞİ için bitiriş derecesi 1.56.20 olurken, farklar Baş – Boyun –  1,5 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Koşunun ardından misafirlerin ve basının yoğun ilgi gösterdiği bir kupa töreni düzenlendi. Kazanan atın sahibi Bedri AKBULUT‘a kupasını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İMAMOĞLU takdim etti.

Şeref Tribünü’ndeki törene, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, TJK Başkanı Serdal Adalı, Genel Sekreter Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk, Eski Başkanlar Muammer Kitapçı, Ömer Faruk Girgin ve Yasin Kadri Ekinci, Asli Üyeler Alaattin Çoban, Tekin Arslanca, İlyas İlbey, Faruk Tınaz, Hasan Şer, İsmail Hadioğlu ile davetliler de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.