İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda, 19 Mayıs 2017 Perşembe günü, 19 Mayıs Koşusu ile birlikte, programın bir diğer önemli koşusu olan merhum jokey ve antrenörlerimizden İhsan Atçı Koşusu’nu (KV-6/DHÖW), Talip Öztürk’ün sahibi olduğu, Ahmet Kavran tarafından yetiştirilen TALİPHAN (Caş – Kutbike / Odinhan) jokeyi Uğur Polat ile kazandı.

Start almış olduğu 3. koşudan da birincilikle ayrılmayı başaran TALİPHAN, çim pistteki ikinci koşu galibiyetine İhsan Atçı Koşusu’nu kazanarak ulaştı.

Çim pistte 1200 metre mesafede, 6 safkanın birincilik mücadelesi verdiği, 3 yaşlı Arap taylarının katılımıyla gerçekleşen koşunun ikinciliğini, GOLDENKING (Turbo – Shmokh / Parador) elde ederken, HARBİ CİHAN (Berkay Efe – Minel / Nevzatbey) üçüncü, NEHİRİNOĞLU (Uçanbey – Cunda / Okaner) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan TALİPHAN  için koşunun bitiriş derecesi 1.18.87 olurken, farklar 4,5 Boy – Baş – Boyun şeklinde sonuçlandı.

İHSAN ATÇI

Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyelerinden Abdurrahman Atçı’nın babası olan merhum İhsan Atçı, memleketimizin yetiştirdiği ilk jokeylerden biri olup 1927 yılında ilk Gazi Koşusu’nu kazanan Neriman isimli safkanın da jokeyidir. Başarılı bir jokey olduğu kadar başarılı bir antrenör de olan merhum İhsan Atçı’yı bugün anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygıyla anıyoruz.

 

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.