Loading...

İHSAN ATÇI KOŞUSU’NDA BİRİNCİLİĞE GUSTAV UZANDI

İHSAN ATÇI KOŞUSU’NDA BİRİNCİLİĞE GUSTAV UZANDI

20 Mayıs 2018 Pazar günü VELİEFENDİ Hipodromu’nda kupalarla dolu 9 koşuda, sekizinci mücadele olarak Türkiye’nin ilk jokeylerinden olan merhum İhsan Atçı adına düzenlenen (KV-6 / DHÖW) koşuydu.

1200 metrelik çim pistte ki İHSAN ATÇI KOŞUSU’nda, 56.000 TL birincilik ikramiyesi bulunurken, 3 yaşlı safkan Arap taylarına mahsus yarışta 8 safkan birincilik çekişmesi vermiştir.

Saddullah AKÇA’nın sahibi olduğu GUSTAV (Kaizbert – Ahusel / Devirhan) isimli safkan jokeyi Selim KAYA ile kazanırken 1.18.71’lik bitiriş elde etmiştir…

Koşuda ki farklar 3,5 Boy – 2 Boy – Boyun şeklinde sonuçlanırken; MEMDUHAĞA (Özhaber – Cerenim / Batyskaf) ikinci olarak tamamladı. ŞANŞİMŞEK (Yaşarcık – Meyede / İbohan) isimli kır erkek tayın üçüncü olduğu koşuda tabelayı MELİHEFE (Özhaber – Aytaşı / Bilgin) tamamladı.

İHSAN ATÇI

Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyelerinden Abdurrahman Atçı’nın babası olan merhum İhsan Atçı, memleketimizin yetiştirdiği ilk jokeylerden biri olup 1927 yılında ilk Gazi Koşusu’nu kazanan Neriman isimli safkanın da jokeyidir. Başarılı bir jokey olduğu kadar başarılı bir antrenör de olan merhum İhsan Atçı’yı bugün anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygıyla anıyoruz.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.