HÜSEYİN ÖZSAKALLI KOŞUSU'NU COFFEE BEAN KAZANDI

20 Ocak 2017 Cuma akşamı İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen günün önemli yarışı olan HÜSEYİN ÖZSAKALLI KOŞUSU'nu (KV-6/D) Mehmet İlker AKDENİZ'in sahibi olduğu COFFEE BEAN (Bosporus – Smiling Eyes / Mark Of Esteem) isimli safkan, jokeyi Barış KURDU ile birinciliğe uzandı.

4+ yaşlı 4 İngiliz kısrağının katıldığı 1200 mt.'lik kum pistte yapılan koşudan birinci olarak ayrılan COFFEE BEAN ardından ikinciliği FLAWLESS VICTORY (Victory Gallop- Evening Star/Holy Roman Emperor) elde ederken,  SAYDA (Kaneko-Lil Red/ Mujdahit) üçüncü, KIZIM İLAYDA (Lion Heart-Patuşka/Idris) da dördüncü oldu.

Birincilik ikramiyesi 46.000 TL olan koşuda, 49. startında 16. kez kazanma başarısı gösteren COFFEE BEAN için koşunun bitiriş derecesi 1.14.62 olurken, farklar 1,5 Boy – Burun – Uzak şeklinde gerçekleşti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Ümit Taner'e kupasını, İsa Özsakallı verdi.

Törene; TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler, İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren ile Özsakallı Ailesi ve davetli misafirleri de katıldı.

HÜSEYİN ÖZSAKALLI

1931 yılında İzmir'de doğan Hüseyin Özsakallı Saint Joseph Ortaokulu’ndan mezun oldu. Bir dönem tarım ve hayvancılık yaparak 1969 yılında at yetiştiriciliğine başladı. Uzun yıllar Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği’nin İzmir Şube Başkanlığı’nı yapan Özsakallı evli ve 3 çocuk sahibidir.

8 Ağustos 2002 yılında aramızdan ayrılan Özsakallı’yı adına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.