16 Temmuz 2017 Pazar günü ekranlara gelen İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu’ndaki önemli koşulardan olan, TJK merhum Asli Üyesi adına düzenlenen “HÜSAMETTİN TAMER KOŞUSU” (KV-8/S) galibi, Emir ALKAŞ‘ın sahibi olduğu BAYEZID isimli safkanı, jokeyi Gökhan KOCAKAYA ile kazanmayı başardı.

Yarış kariyerinin ilk birinciliğine Hüsamettin Tamer Koşusu ile ulaşmayı başaran BAYEZID son olarak, 2 Temmuz tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı Sadun Eşref Güney Atığ Koşusu’nu (G3), GÖĞÜSGEREN isimli safkanın ardında ikinci olarak tamamlamıştı.

1200 mt.’lik çim pist üzerinde ekranlara gelen ve 75.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, SEMİHBEY (Powerscourt – Heavens Help / Royal Academy) elde ederken, HAS (Country Reel – Olive Lady / Always A Classic) isimli tay üçüncü, OBRA REİS (Victory Gallop – Next Star / Shining Steel) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan BAYEZID  için koşunun bitiriş derecesi 1.11.37 olurken, farklar Uzak – 1,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

HÜSAMETTİN TAMER

Hüsamettin Tamer, 1923 yılında İstanbul’da doğdu. Harp Okulu’nu bitiren Tamer, 1960 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi oldu. 1964 yılında İstatistik Şefi olarak Türkiye Jokey Kulübü’nde göreve başladı. 1974 yılında İstanbul Hipodrom Müdürü oldu. Hipodromlar Müdürü ve Teknik Büro Müdürü olarak görev yapan Tamer, Yönetim Kurulu Müşavirliği görevinde de bulundu.

Hüsamettin Tamer, 1979 yılında vefat etti. Hüsamettin Tamer’i anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.