19 Temmuz 2017 Çarşamba İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromu‘nda ekranlara gelen günün ilk önemli yarışı olan HİLMİ ERAKMAN KOŞUSU‘nu (KV-6/DHÖ), sahibi Necdet TURAN ve jokeyi Halis KARATAŞ ile birinciliğe uzanan isim GÖZYAŞI GECESİ (Özgünhan – Hankızı / Sezginbey) oldu…

2100 metrelik kum pistte yapılan ve 60.000 TL birincilik ikramiyesi olan,  5 atın start aldığı ve koşudaki tek kısrak GÖZYAŞI GECESİ’nin kazandığı koşunun ikinciliğini, KIRKPINAR (Bilgin – İşcen / Druid) elde ederken, IŞKINAT (Araslı – Mesrure 56 / Alkuruş 13) üçüncü, YALNIZEFE(Tamerinoğlu –  Mercanhanım / Bamka 3) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Yarış yaşamının 13. koşu galibiyetine Hilmi Erakman Koşusu’nu kazanarak ulaşan GÖZYAŞI GECESİ son olarak, 21 Haziran 2017 tarihinde katıldığı Şartlı – 5 mücadeleyi Mustafa Çiçek idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Kazanan GÖZYAŞI GECESİ için koşunun bitiriş derecesi 2.39.72 olurken, farklar Boyun – Baş – Uzak şeklinde sonuçlandı.

HİLMİ ERAKMAN

At sahibi ve yetiştiricilerimizden merhum Hilmi Erakman, aynı zamanda İstanbul Mahalli Komiserler Kurulu üyeliği de yapmıştır. Yapmış olduğu çalışmalar arasında sendikal at sahipliği fikrini ortaya çıkarmış ve sahalarımızda ilk defa çok sayıda at sahibinin ortak olduğu Özay isimli atı koşturmuştur.

Bugün anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle merhum Hilmi Erakman’ı bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.