HİKMET TEVFİK ATAMAN KOŞUSU’NDA KAZANAN MOLTO BENE OLDU

20 Mayıs Pazar günü programın 4. kupalı mücadelesi olarak İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yapılan HİKMET T. ATAMAN KOŞUSU (KV-7/D) mücadelesinde; Mustafa Ülkan DELİKAN’ın sahibi olduğu MOLTO BENE (Scarface – Primadonna / Halling) isimli safkan bincisi Halis KARATAŞ ile birinciliğe uzanmıştır. Böylelikle MOLTO BENE, 6. startında ikinci galibiyetini elde etmiş oldu.

2100 metre çim pist üzerinde gerçekleştirilen HİKMET T. ATAMAN Koşusunda; İkinciliği DAKOTA (Divine Light – Viva Regina / Distant Relative), üçüncülüğü FUNNY FAMILLIAR (Toruk Macto – Carrig Girl / Nayef), dördüncülüğü de OKYPETA (Lion Heart – Atenflex / Medya) elde etmiştir.

64.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan yarışta kazanan doru dişi tay MOLTO BENE için bitiriş derecesi 2.14.15 oldu ve yarışta farklar 2 Boy – 1/2 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

HİKMET TEVFİK ATAMAN

Hikmet T. Ataman 17 Mayıs 1925 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nde başlayan tahsil hayatını, Saint Benoit Lisesi’nde tamamladı. Genç yaşta ticaret hayatına atılan Ataman, kısa bir dönem otelcilik ile uğraştı. Atçılığa 1983 yılında Nurtanem isimli İngiliz tayıyla başladı. At yetiştiriciliğine ise 1985 yılında İzmit Ketenciler köyünde Ataman Harasını kurarak başladı. Hayatı boyunca Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na destek oldu ve 1985 yılında Ömerli’de Hikmet Tevfik Ataman Lisesi’ni eğitime açtı.

Lösemili Çocuklara büyük katkıları olan ve 8 Ocak 2005 yılında vefat eden Hikmet T. Ataman’ı anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.