19 OCAK 2017 Perşembe günü, İzmir Şirinyer Hipodromu'da gerçekleştirilen günün önemli yarışı HASAN TAHSİN KOŞUSU'nu kazanan isim yine CANKARDEŞLER oldu. İzmir'in işgali sırasında Yunan askerlerine ilk kurşunu atan ve orada şehit edilen gazeteci/yazar Hasan Tahsin adına gerçekleşen koşuyu (Açık-G3/DHÖ) Muzaffer CAN'ın sahibi olduğu CANKARDEŞLER (Yalaz – Bedel 2 / Tunca) isimli safkanı jokeyi Selim KAYA ile birinciliğe uzanmayı başardı.

2016 yılında da bu önemli koşunun kupasını müzesine götürmeyi başaran CANKARDEŞLER, İzmir pistinde start almış olduğu 6 koşuyu da kazanmayı başardı. CANKARDEŞLER son olarak, 15 Aralık 2016 tarihinde yine İzmir Şirinyer Hipodromu'nda düzenlenen Kanije Koşusu'nu (G3) bugünkü jokeyi Selim Kaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Geçmiş koşu performansları son derece parlak, 5+ yaşlı 6 safkan Arap atının katıldığı koşuda, iç kulvardan yaptığı etkili ataklar ile sonuca ulaşan CANKARDEŞLER isimli safkanın ardında ikinciliği, Halis Karataş ile koşuya katılan KIRDENİZ (Berksoy – Fulyahanım / Bozdağ) elde ederken, koşuyu kazanan CANKARDEŞLER isimli safkanın ekürisi FENERLİCAN (Yalaz – Latifegül / Noktabatur) Onur Öztürk ile üçüncü, Kadir Tokaçoğlu ile bu önemli mücadelede boy gösteren EYVAH UZUN MEHMET (Turbo – Özilter / Özgün) ise de dördüncü oldu.

110.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan CANKARDEŞLER için koşunun bitiriş derecesi 1.49.30 olurken, farklar 5 Boy – 1,5 Boy – 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Muzaffer Can'a plaketini, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Tayfur Göçmenoğlu verdi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti ayrıca, safkanın sahibi Muzaffer Can'a, Hasan Tahsin'in bir heykelini verdi.

Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler, TJK Asli Üyesi Aslan Savaşan, İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren ile davetliler de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.