14 Mayıs 2017 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda günün ilk kupalı yarışı, merhum TJK Asli Üyesi “HASAN ADALI” adına düzenlenmiştir. Başarılı safkanların bir araya geldiği 2017 yılı Hasan Adalı Koşusu’nu (KV-8/S/D); Gülnur Gülerce’nin sahibi olduğu, Adil Mert Kaya tarafından yetiştirilen 5 yaşındaki safkan TATVAN İNCİSİ (Scarface – Hanımkız / Always A Classic) jokey Selim Kaya idaresinde kazandı.

2012 yılında THE RISING, 2014 yılında BALÇİBİN, 2016 yılında WILLPOWER ve 2017 yılında TATVAN İNCİSİ ile bu koşunun kupasını 4. kez müzesine götürmeyi başaran Gülerce ekürisinin başarılı kısrağı, elde ettiği bu koşu galibiyetiyle yarış kariyerinin 12. birinciliğine ulaştı.

Hasan Adalı Koşusu, 4+ yaşlı safkan dişi İngiliz atlarının katılımıyla gerçekleşti. 6 safkanın kıyasıya bir mücadele verdiği koşu, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden düzenlendi. Birincilik ikramiyesi 75.000 TL olan koşunun ikinciliğini, iç kulvara yakın safkanlardan Mİ BOMBON (Cuvee – Lalla Mina / Distant Relative) elde ederken, CHACHKOVA (Tapit – Lisa M / Banker’s Gold) üçüncü, MANDARİN (Kaneko – Nikiniki / Sri Pekan) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Kazanan TATVAN İNCİSİ için koşunun bitiriş derecesi 1.36.66 olurken, farklar 2 Boy – 1 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi TJK Asli Üyesi Gülnur Gülerce’ye kupasını, merhum Hasan Adalı’nın oğlu, TJK eski Başkanlarından Serdal Adalı verdi.

Kupa törenine, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, YKK Üyesi ve eski Başkanlarımızdan Behçet Homurlu, TJK Asli Üyeleri Sadettin Sükan, Can N. Güven, Faruk Tınaz ve Erkut Ersever, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile Hünkar Adalı da katıldı.

HASAN ADALI

1929 yılında Girne’de doğan Hasan Adalı, Girne İngiliz Koleji’ni bitirdi. Seyhan Barajı inşaatında tercüman ve şantiye şefi olarak çalıştı. 1963 yılından itibaren kendi şirketinde inşaat müteahhitliği, turizm acenteliği ve otobüs işletmeciliği yaptı. 1980 yılında atçılığa başlayan Adalı, 1992 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. 2006 yılında vefat eden Hasan Adalı’yı anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.