GÜZEL İZMİR KOŞUSU’NDA KAZANAN YİNE KINOWA OLDU

Anadolu Yarımadasının batısında, 7 bölgemizden biri olan Ege Bölgesi’nin ortasında yer alan ve İzmir Körfezi çevresinde bulunan İzmir ilimiz, Türkiye’nin en kalabalık 3. şehri konumundadır. Ülkemiz açısından oldukça önemli bir fuar ve liman kenti olan İzmir’e ayrıca, “Güzel İzmir”, Eski İzmir”, “Smyrna” ve “La Perle De L’lonie (İyonya’nın İncisi)” isimleri ile de hitap edilmektedir. Ünlü Yazar Victor Hugo’nun da  “İzmir, bir prensestir çok güzel şapkasıyla” bahsettiği bu özel ilimiz adına düzenlenen Güzel İzmir Koşusu, 11 Ocak 2019 Cuma günü Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilmiştir. 

GÜZEL İZMİR KOŞUSU (AÇIK A-2) yarışını 2017 ve 2018 yıllarında kazanma başarısı gösteren, Oğuz DAĞLAROĞLU‘nun sahibi olduğu KINOWA (Mountain Cat – October Baby / Eagle Eyed) isimli safkan binicisi Ahmet ÇELİK idaresinde 2019 yılında da birinciliğe uzanan safkan oldu.

180.000 TL birincilik ödülü bulunan ve 1600 metrelik kum pistte yapılan GÜZEL İZMİR KOŞUSU’nda; ALPDAĞI (Win River Win – Elusive Ridge / Elusive Quality) ikinci, SEVENTH SENSE(City Zip – No Dress Code / Distorted Humor) üçüncü ve CAN DADAŞ (Scarface – Girdap / Bullmarket) tabelanın son basamağını tamamlayan isim oldu.

Kazanan safkan KINOWA için bitiriş derecesi 1.41.44 olarak sonuçlanırken, farklar Boyun – 3 Boy – 1,5 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Oğuz DAĞLAROĞLU’na kupasını, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı AYDOĞAN verdi.

Törene, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet ÖZBELGE ve İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt ERTAN da katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.