GÜRSOYHAN PİRİ REİS KOŞUSUNUN KAZANANI OLDU

PİRİ REİS KOŞUSU'NU GÜRSOYHAN KAZANDI

25 ARALIK 2016 Pazar günü ekranlara gelen İZMİR ŞİRİNYER Hipodromunda gerçekleştirilecen yarış programında; Günün önemli koşusu olan "PİRİ REİS KOŞUSU" (Ünlü Türk Denizcisi ve Kartografı Piri Reis adına) AÇIK A-3 mücadelede Ersan ÖZBELGE'nin sahibi olduğu GÜRSOYHAN isimli safkan jokeyi Halis KARATAŞ ile kazanmayı başardı.

Son 4 koşusunu ikinci olarak tamamlayan Lion Heart temsilcisi GÜRSOYHAN, kariyerinin 3. birinciliğine Piri Reis Koşusu'nu kazanarak ulaştı. Safkan ayrıca, 19 Ağustos tarihinde yine İzmir Şirinyer Hipodromu'nda katıldığı Çekirge Koşusu'nu (A3), Gökhan Kocakaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Birincilik ikramiyesi 95.000 TL olan, kum pistte 1600 metre mesafede düzenlenen koşuda, kazanan GÜRSOYHAN isimli safkanın ardında ikinciliği, startla birlikte koşuyu önlerde kabul eden, Murat Gündüzeli ile bu koşuya katılan SİVEREK DİYARI (Royal Abjar – Angel Racgel / Stormy Atlantic) sonlarda düşen temposu ile elde ederken, CAN DADAŞ (Scarface – Girdap / Bullmarket) Gökhan Gökçe idaresinde üçüncü, WAIT FOR IT (Eagle Eyed – All The Bees / Galileo) ise Mustafa Çiçek ile tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kum pistte 1600 metre mesafede kazanan GÜRSOYHAN için koşunun bitiriş derecesi 1.43.27 olurken, farklar 4 Boy – Uzak – Uzak şeklinde sonuçlandı.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!