15 MART 2017 İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLEN GÜLTEKİN ALPAY KOŞUSU KAZANANI MOTHER OF DRAGONS İSİMLİ SAFKAN OLDU.

15 Mart 2017 Çarşamba gecesi İSTANBUL Hipodromu’nda düzenlenen günün önemli mücadelesi “GÜLTEKİN ALPAY KOŞUSU‘nda” (KV-6/D) kazanan, Hayrullah DOĞAN‘ın sahibi olduğu “MOTHER OF DRAGONS” (Bekmezbey – Pigale / River Special) isimli safkan, jokeyi Akın SÖZEN idaresinde fotoda rakibini yenmeyi başardı…

2000 mt.’lik kum pistte yapılan ve 46.000 TL ikramiyeli koşuda ikinciliği, kazanan MOTHER OF DRAGONS isimli safkanın burun farkı ile arkasında KATSUYA (Kaneko – Murderous Myrtle / Dehere) elde ederken, BÖRTEÇİNE (Stirke The Gold – Nazo / Sri Pekan) üçüncü, CRAZY ISLAND (Dai Jin – Sly / Monsun) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan MOTHER OF DRAGONS için koşunun bitiriş derecesi 2.06.38olurken, farklar Burun – 1,5 Boy – 2 Boy  şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi TJK Asli Üyesi Hayrullah Doğan’a kupasını, TJK Asli Üyesi Can N. Güven verdi.

Kupa törenine, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir, TJK TV Müdürü Erkal Filiz, TJK TV Program ve Teknik Müdür Yardımcısı Adem Erkin Şeker, TJK TV Spikerleri Zadik Gökoğlu, Kaan Kıynak, Taner Tomaçoğlu ve Erkan Taç katıldı.

Gültekin Alpay

Gültekin Alpay, 1934 yılında Yozgat’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde sürdürmekte olduğu yüksek öğrenimini, atlara olan sevgisi sebebiyle yarıda bıraktı ve daha sonra TRT Ankara Radyosu’nun spikerlik sınavlarını kazandı.

Alpay, 1976 yılında Türkiye Jokey Kulübü Teknik Büro Müdürlüğü’nde göreve başladı. 1984 yılında Türkiye Jokey Kulübü yarış spikeri kadrosuna atanan Gültekin Alpay, muhtelif hipodromlarda yarış spikerliği yapmaya başladı. 1987 yılında baş spikerliğe atanan Alpay, Türkiye Jokey Kulübü’ne birçok spiker yetiştirdi. Etkileyici ses tonu ve düzgün türkçesi ile kısa sürede at yarışlarının vazgeçilmez bir ismi haline gelen Gültekin Alpay, çeşitli televizyonlarda at yarışları programı yaptı.

31 Aralık 1999’da Türkiye Jokey Kulübü’nden emekli olan Gültekin Alpay, 9 Ağustos 2001 tarihinde vefat etti. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.