GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞI KOŞUSU’NDA ZAFER ALTINCI HİS’İN OLDU.

26 Mayıs 2018 Cumartesi günü ANKARA 75. Yıl Hipodromu’nda düzenlenen Arap atlarının yılın en önemli sınavlarından biri olan AÇIK GR-1 mücadele GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞI KOŞUSU’nda, Mücahit YILDIZHAN’ın sahibi olduğu ve Gökhan KOCAKAYA idaresinde piste çıkan ALTINCI HİS (Özgünhan – Serengül / Sergen), rahat bir birincilik elde etti…

Sultansuyu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi olan ALTIN HİS, al erkek atın antrenörü ise Mehmet Akbulut’tu. Kariyerinin ilk G1 birinciliğine ulaşan safkan daha önce Vali (İstanbul) Koşusu (G3) galibiyeti ve TBMM Koşusu (G1) üçüncülüğü elde etmişti.

2400 metrelik çim pistte yapılan günün önemli mücadelesinde; Son atakları ile koşunun tek kısrağı olan GÖZYAŞI GECESİ (Özgünhan – Hankızı / Sezginbey) Mustafa ÇİÇEK ile ikinci, 2005 yılı galibi SEMEND (Halid – Betülüm / Tamerinoğlu) Halis KARATAŞ ile üçüncü, 2016 yılı CUMHURİYET KOŞUSU galibi DENİZİM (Altaha – İlkehanım / Yelhan) burada Akın SÖZEN idaresinde dördüncülüğü kurtarmıştır.

Koşuyu kazanan ALTINCI HİS için bitiriş derecesi 2.47.73 olurken, farklar 5 Boy – Boyun – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Mücahit Yıldızhan’a kupasını, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü verdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özlü ayrıca, safkanın antrenörü Mehmet Akbulut’a ve ALTINCI HİS isimli safkanın jokeyi Gökhan Kocakaya’ya da plaketilerini verdi.

Törene, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Özbelge, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Atçılık Daire Başkanı ve YKK Genel Koordinatörü Murat Durmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdür Vekili Halil Fincan, Kulübümüz Asli Üyeleri İnci Özdemir ve Hayrettin Karamazı ile davetliler de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.