GELİBOLU KOŞUSU’NDA KAZANAN YILDIZHAN STAR OLDU

Gelibolu ilçesi, Çanakkale Boğazı ile Saroz Körfezi arasında uzanan aynı isme sahip yarımadanın kuzey-doğusunda, Boğaz’ın Marmara Denizi’ne açıldığı noktada yer alır. İyi ve güzel şehir anlamına gelen Galli Polis adıyla anılan bölge tarih boyunca birçok kavmin güzergâhı olmuştur. Türk hâkimiyetine ise Orhan Bey oğlu Süleyman Paşa’nın akınları ile 1354’te girmiştir. Gelibolu, 1915’teki Çanakkale Muharebeleri’nde konumu itibariyle önem arz etmiş ve savaş sonucu belli oranda tahribata uğramıştır. Cumhuriyetle beraber vilayet merkezi olmuş, bu durum 1926’ya kadar devam etmiş ve bu tarihte ilçe merkezine dönüştürülmüştür.

13 Mart 2019 Çarşamba günü, Çanakkale’nin Avrupa yakasında yer alan bu ilçesi adına düzenlenen GELİBOLU KOŞUSU (KV-8/S) yarış, Bursa Osmangazi Hipodromu’nda gerçekleşmiştir. Cüneyt YILDIZHAN‘ın sahibi olduğu YILDIZHAN STAR (Sri Pekan – Darker / Distant Relative) isimli safkan, binicisi Tolga Yıldız ile fotoyu önde geçmeyi başarmıştır. 

2100 metrelik kum pistte gerçekleştirilen ve 72.500 TL birincilik ödülü bulunan yarışta; BEHRAMKALE (Rock of Gibraltar – Dance to the Band / Kingmambo) ikinci,  LEXINGTON FIRE (Street Hero – Palacio de Amor / Dixieland Band) üçüncü ve ARKANSAS SOUL (Avangard – Arbada / Royal Abjar) ise tabelayı tamamlayan bir diğer isim oldu.

Koşuyu kazanan YILDIZHAN STAR için bitiriş derecesi 2.13.97 olurken, farklar; 1/2 Boy – 9 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Cüneyt Yıldızhan’a ödülünü, Gelibolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan verdi. Törene, Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.