5 MART 2017 ADANA YEŞİLOBA HİPODROMU’NDA YAPILAN “GALİP EKENLER KOŞUSU” KAZANANI “GLOIN” İSİMLİ SAFKAN OLDU.

5 Mart 2017 Adana Yeşiloba’da gerçekleştirilen günün önemli yarışı GALİP EKENLER KOŞUSU‘nu, Azad KIZILCA‘nın sahibi olduğu, GLOIN (a.a. Drosselmeyer – Marys Dream / SKYWALKER) isimli safkan, jokeyi Sadettin Boyraz ile kazanmayı başardı.

4 yaşındaki safkan bugün 18. startını gerçekleştirirken elde ettiği bu galibiyetle kariyerindeki 9. birinciliğine imzasını attı.

2000 mt.’lik kum pistte yapılan koşuyu EUPRHATES (Curlin – Sacred Sue / HOLY BULL) ikinci olarak tamamlarken, PERHANE (Victory Gallop – Sam Connection / MUTAMANNI) koşunun üçüncüsü, ROCKET MAN (Lion Heart – Nice Of Time / SEA HERO) de tabelanın son sırasında yer alan isim oldu.

Koşudan galip ayrılan GLOIN için müddet 2.08.58 olurken, farklar 1 boy – ½ boy – boyun şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan safkanın sahibi adına Fırat Kızılca’ya kupayı, merhum Galip Ekenler’in kızı Kamuran Ekenler, çiçeğini ise torunu Hayat Gök verdi. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Mehmet Milli, Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır ile davetliler de katıldı.

GALİP EKENLER

Galip Ekenler, 1916 yılında Tarsus’ta doğmuştur. İş hayatına 1945 yılında pres fabrikası kurarak başlayan Ekenler, çiftçilik yaptığı sırada at yetiştiriciliğine de başlamıştır. Yörede düzenlenen mahalli yarışlara, yetiştirdiği ya da sahip olduğu atlar ile katılan Ekenler, Türkiye Jokey Kulübü kurulduktan sonrada gerek yetiştirici olarak gerekse at sahibi olarak at koşturmayı sürdürmüştür. 1970 yılında TJK Asli Üyesi olan Ekenler, birçok başarılı yarışa imza atmış ve çok sayıda kupaya sahip olmuştur.

1995 yılında kaybettiğimiz Galip Ekenler’i anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.