GALATA KULESİ KOŞUSU’NDA KAZANAN YİNE ULAN BATOR OLDU

İlk olarak 528 yılında Bizanslılar tarafından ahşap olarak yapılan kule, çıkan yangınlar sebebiyle kullanılamaz hale gelince 1348’de Cenevizliler yığma taş kullanarak kuleyi yeniden inşa etmişlerdir. Bugünkü görünümünü büyük ölçüde Sultan II. Mahmud zamanında kazanan Galata Kulesi, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndedir. İstanbul’un bu görkemli tarihi yapısı adına düzenlenen (Açık-A3) koşu 14 Mart 2020 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gecenin en önemli mücadelesi olarak ekranlara gelmiştir.

1500 metrelik kum pistte yapılan GALATA KULESİ KOŞUSU‘nda üçüncü kez üst üste, Hatice YILDIZ‘ın sahibi olduğu ULAN BATOR (Luxor – Gençceren / Kaneko) isimli safkanı jokeyi Halis KARATAŞ ile kazanmayı başarmıştır.

133.000 TL birincilik ödülü bulunan bu yarışta; ULUDAZ (Kaneko – Cruella / Distant Relative) Adem ASLAN idaresinde ikinci, starttan 1 boy geç çıkmasına rağmen doldurup gelen JEDI (Luxor – Queenlagina / Bin Ajwaad) jokeyi Ayhan KURŞUN’la üçüncü ve JACK SPARROW (Mendip – Marshmallow / Luxor) ise Mustafa ÇİÇEK ile dördüncü olarak tabelayı tamamlamıştır…

Koşuyu kazanan ULAN BATOR, geçen seneki derecesini biraz daha geliştirerek 1.29.20’lik derece yaparken, farklar 1,5 Boy – 2 Boy – Burun şeklinde sonuçlanmıştır.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.