16 Temmuz 2017 Pazar gününün bir diğer önemli mücadelesi olan KEMAL ARARAT KOŞUSU’nu (KV-6/DHÖ), Şafak DİL’in sahibi olduğu ve Furkan YÜKSEL ile start alan ALİŞHAN (Caş – Rode 21 / Sava) kazandı.

4. startından ikinci ve en önemli koşu galibiyetine Kemal Ararat Koşusu’nu kazanarak ulaşan ALİŞHAN, 18 Haziran 2017 tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı Maiden mücadeleyi, bugünkü jokeyi Furkan Yüksel idaresinde kazanmayı başarmıştı.

1400 mt.’lik çim pistte yapılan ve 53.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, HARBİ CİHAN (Berkay Efe – Minel / Nevzatbey) elde ederken, iç kulvarda yer alan taylardan ALTEPE (Yalaz – Demir Altun / Gobakbey) üçüncü, TALİPHAN (Caş – Kutbike / Odinhan) isimli tay ise tabelayı tamamladı.

Kazanan ALİŞHAN için koşunun bitiriş derecesi 1.32.89 olurken, farklar Boyun – Burun – 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.

KEMAL ARARAT

Kemal Ararat 1938 yılında Malatya’da doğmuştur. At Yarışı Yazarları Derneği’nin ilk kurucularından ve ilk başkanı olan Ararat, Türk basınının önemli şahsiyetlerinden biriydi. Kemal Ararat’ı anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.