12 Temmuz 2017 Çarşamba günün VELİEFENDİ Hipodromu’nda günün ilk önemli mücadelesi olarak ekranlara gelen FİKRET KESEBİR KOŞUSU’nu, Anna ÇAKMAK’ın sahibi olduğu PAIX (Oratorio – Miss Lopez / Key of Luck) isimli safkan jokeyi Uğur POLAT idaresinde kazanmayı başardı.

2000 metrelik uzun mesfeli kum pist üzerinde yapılan ve 60.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, DUKE OF KENT (Victory Gallop – Kontessina / Common Grounds) elde ederken, TURAP (Mount Nelson – Hooplah / Pivotal) üçüncü, SCAMP (Yonaguska – Rastaban / Eagle Eyed) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan PAIX  için koşunun bitiriş derecesi 2.06.78 olurken, farklar 1,5 Boy – 1 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına safkanın antrenörü Bahattin Dağ’a kupasını, Murat Kesebir verdi.

Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, TJK Asli Üyesi Can N. Güven ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

FİKRET KESEBİR

Rumeli göçmeni ailenin üçüncü kuşak atçı ferdi olan Fikret Kesebir, 1940 yılında Lüleburgaz’da doğmuştur. 1956 yılında Haydarpaşa Lisesi’nde eğitimini yarım bırakıp; dedesi Hüseyin Kesebir ve babası Ahmet Kesebir gibi gönül verdiği camiada jokeylik hayatına başlamıştır. 1982 yılına kadar faal jokeylik yapan merhum; Kesebir ekürisinin başarılarında rol sahibi olmuştur.

2011 yılında kaybettiğimiz Fikret Kesebir; vefatına kadar camianın içinde dürüst ve  sessiz kişiliğiyle tanınmıştır. Bu koşu vesilesiyle merhumu bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.