FİKRET ÇINARYILMAZ KOŞUSU’NDA SERENITY BİRİNCİLİĞE UZANDI

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde önemli hizmetlerde bulunan ve Kıbrıs Barış Harekâtı’na katkı sağlayan Fikret Çınaryılmaz, atçı ve yetiştirici kimliğiyle de camianın önde gelen isimlerindendi. Merhum TJK Asli Üyesi adına bu yıl ilk kez düzenlenen koşu 4 Kasım 2018 Pazar günü İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. 

FİKRET ÇINARYILMAZ KOŞUSU‘nu, Oğuz YALÇIN‘ın sahibi olduğu SERENITY (Tony Montana – Canpare / Marlin) isimli safkan etkili pilotu Halis KARATAŞ ile kazanmayı başardı.

1200 metrelik çim pistte izlediğimiz günün bir diğer önemli yarışında; Son 200 metreye girilirken dışardan ataklarını sıklaştıran KENOBI (Kaneko – Çokşeker / Hoy) ikinciliğe yerleşti, startla birlikte aldığı liderliği son düzlükte kaybeden SHEBEEN (Mendip – Sessiz Güzel / Pursuit Of Love) üçüncülükte kaldı ve ZILLION (Mendip – She Molf / Lion Heart) da tabelayı tamamladı.

Birincilik ikramiyesinin 90.000 TL olduğu mücadelede SERENITY için bitiriş derecesi 1.11.38 şeklinde kayıtlara geçmiştir. Farklar ise 3 Boy – 3 Boy – 3 Boy şeklinde belirlenmiştir.

Koşu sonrası Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende kazanan tayın sahibi Oğuz Yalçın’a kupasını merhum Fikret Çınaryılmaz’ın oğlu Cüneyt Çınaryılmaz verdi.

Törene TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ve davetliler de katıldı.

FİKRET ÇINARYILMAZ

Fikret Çınaryılmaz, 1930 yılında İzmir’de doğdu. İlkokulu Bakırköy Taş Mektep’te tamamladı sonrasında, Deniz Lisesi’ne girerek askerlik mesleğine adım attı. 1951 yılında devre birincisi olarak Deniz Harp Okulu’nda mezun oldu. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından eğitim için Michigan Üniversitesi’ne gönderildi, 1960 yılında üniversite şeref listesine girerek, gemi inşa yüksek mühendisi olarak yurda döndü. Askeri tersanelerde görev yaptı ve Ege Üniversitesi’nde ders verdi. Amfibi çıkarma gemilerinin, doğan sınıfı hücum botlarının inşasını tamamlayarak, 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı öncesi harekâtın başarı ile gerçekleşmesine katkı sağladı. 1979 yılında İstanbul Taşkızak Tersanesi’nde Tuğamiral rütbesi ile emekli oldu. 1981 yılında Denizcilik Bankası Tersaneleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak yaptı, Ankara ve Samsun feribotlarının denizcilik kurumuna çok az meblağ ile katılmasını sağladı. Çocukluktan itibaren Veliefendi Çayırı’nda at sevgisi ile büyüyen Fikret Çınaryılmaz, 1976 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi, Yönetim Kurulu Üyesi ve Murakıp Üye olarak görev aldı. Sahibi olduğu; New Market, Anavarza, Forza, White Shadow ve Radikal Prens açık yarışlarda başarılar elde ettiği atlardan birkaçıdır.

2017 yılında vefat eden Fikret Çınaryılmaz’ı anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.