8 Temmuz 2017 Cumartesi günü ANKARA Hipodromu’nda ikinci önemli mücadele olan FEVZİ ÇAKMAK KOŞUSU’nu (Açık-G2), Bülent DOĞAN’ın sahibi olduğu OĞLUM BERAT (Victory Gallop – Halling Charge / Halling) isimli safkan, jokeyi Akın SÖZEN ile birinciliğe uzandı.

Geçtiğimiz yıl elde ettiği bu başarıyı, 2017 yılında da tekrarlayan OĞLUM BERAT, 3 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmiş oldu. Başarılı safkan son olarak, 12 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı Fetih Koşusu’nu (G3), Uğur Polat idaresinde kazanmayı başarmıştı.

1900 mt.’lik çim pistte gerçekleştirilen ve 200.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, Halis Karataş idaresindeki PERFECTWARRIOR (Perfect Storm – Star Flicker / Woodman) elde ederken, bu safkanın hemen iç kulvarında yer alan RUBICON (Akındayım – Gloriana / Marlin) Özcan Yıldırım ile üçüncü, Uğur Polat ile sezonun bu önemli randevusunda boy gösteren TAMBORA (Unaccounted For – Lady Elemis / Rakan) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan OĞLUM BERAT için koşunun bitiriş derecesi 1.56.83 olurken, farklar 1/2 Boy – Burun – 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi Bülent Doğan’a kupasını ve hediyesini, Mareşal Fevzi Çakmak’ın torunu Doç. Dr. Fatma Nur Çakmak verdi.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.