19 ŞUBAT 2017 İZMİR ŞİRİNYER HİPODROMU’NDA EKRANLARA GELEN “FEHMİ SİMSAROĞLU KOŞUSU” KAZANANI “UTKUNBABA” OLDU.

19 Şubat 2017 Pazar günü İZMİR’de günün son önemli mücadelesi olan FEHMİ SİMSAROĞLU KOŞUSU, TJK’nın 3. Başkanı olarak 1960 yılında görev yapmış olan Fehmi Simsaroğlu’nun anısına düzenlenmiştir. 

1900 mt.’lik kum pistte yapılan ve birincilik ikramiyesinin 110.000 TL olduğu FEHMİ SİMSAROĞLU KOŞUSU’nda (Açık – G3); Bülent UTKUN’un sahibi olduğu UTKUNBABA (Bosporus – Sırnaşık / Red Bishop) isimli safkan, jokeyi Mustafa ÇİÇEK kontrolünde yarışı kazanmayı başardı. 

Son metrelere kadar müthiş bir mücadeleye sahne olan koşuyu kazanmayı başaran UTKUNBABA, elde ettiği bu koşu galibiyetiyle 10 koşu aranın ardından yeniden birincilik kürsüsünde yer almayı başardı.

UTKUNBABA‘ın 2.04.08’lik bitiriş derecesi ile tamamladığı koşuda; ikinciliği , GRAYEMPIRE (Win River Win-Setryn/Strike The Gold) elde ederken, iç kulvarda yer alan safkan GÜRSOYHAN (Lion Heart – Jamaica Affair / Black Tie Affair) üçüncü, KARA OĞLUM (Country Reel – Aycem / Strike The Gold) isimli tay da tabelayı tamamladı.

Koşuda farklar ise Boyun – Baş – Uzak şeklinde oluştu.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi Bülent Utkun’a kupasını, TJK Asli Üyesi Onur Yetkin verdi.

Törene, Kulübümüz Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Genel Sayman M. Ercan Emre, Elizabeth Yetkin ve İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren katıldı.

  FEHMİ SİMSAROĞLU

1897 yılında İzmir’de doğdu. İzmir’in tanınmış ihracatçılarından olan Fehmi Simsaroğlu, 1936 yılında atçılığa başladı. İzmir’in ilk atçı ve yetiştiricilerinden olan Simsaroğlu, 1948 yılında İstanbul Veliefendi Çayırı’nda Simsaroğlu Harası’nı kurdu. 1951 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi ve 1960 yılında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı görevinde bulundu. Levent, Buket, Bikini, Asalet, Emel gibi pek çok klas safkan yetiştirdi. Bu arada Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Koşuları gibi önemli koşuları kazandı.

1973 yılında kaybettiğimiz Fehmi Simsaroğlu’nu anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.