FEHMİ SİMSAROĞLU KOŞUSU’NU SECRET LOVER KAZANDI

İzmir’in ilk atçı ve yetiştiricilerinden, Türkiye Jokey Kulübü eski Başkanlarından olan merhum Fehmi Simsaroğlu adına düzenlenen günün bir sonraki Açık-G3 koşusu, 23 Şubat 2020 Pazar günü Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleşmiştir…

FEHMİ SİMSAROĞLU KOŞUSU (AÇIK G-3) yarışı; Hüseyin Sinan SERTER‘in sahibi olduğu SECRET LOVER (Pleasantly Perfect – Happy Love / Okawango) isimli safkanı, jokeyi Özcan YILDIRIM ile kazanma başarısı göstermiştir.

1900 metrelik kum pistte yapılan ve 146.000 TL birincilik ödülü bulunan koşuda; KUZEY YAĞMURU (Toccet – Pusu / Sun Music) ikinci, KURU SOĞAN (Yonaguska – Risotto / Eagle Eyed) üçüncü ve DEMBE (Justenuffhumor – I Want Luck / Unaccounted For) tabelanın son basamağını tamamlayan safkan oldu…

Yarışı kazanan safkan SECRET LOVER için bitiriş derecesi 2.03.42 olurken, farklar 1 Boy – 11 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlanmıştır.

Koşu sonrası Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi H. Sinan Serter’e kupasını TJK Asli Üyesi Onur Yetkin takdim etmiştir.

Kupa törenine Elizabeth Yetkin, Ceyda Feyzullah, Hasan Feyzullah, Banu Yetkin Çamkır, Kemal Çamkır ve İzmir Hipodrom Müdürü Cenk İşkara da katılmıştır.

FEHMİ SİMSAROĞLU

1897 yılında İzmir’de doğdu. İzmir’in tanınmış ihracatçılarından olan Fehmi Simsaroğlu, 1936 yılında atçılığa başladı. İzmir’in ilk atçı ve yetiştiricilerinden olan Simsaroğlu, 1948 yılında İstanbul Veliefendi Çayırı’nda Simsaroğlu Harası’nı kurdu. 1951 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi ve 1960 yılında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı görevinde bulundu. Levent, Buket, Bikini, Asalet, Emel gibi pek çok klas safkan yetiştirdi. Bu arada Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Koşuları gibi önemli koşuları kazandı. 1973 yılında kaybettiğimiz Fehmi Simsaroğlu’nu anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.