Osmanlı İmparatorluğu’nda önemli bir yeri olan ve 1453 yılında İstanbul’u alarak bir çağı kapatıp yeni bir çağı açan yedinci Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet adına düzenlenen koşu, 13 Ağustos Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

FATİH SULTAN MEHMET KOŞUSU‘nu (Açık-G1), Duygu Fatura‘nın sahibi olduğu COPPERFIELD (Three Valleys – Shall We Dance / Unaccounted For) isimli safkan jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazanmayı başardı.

Son 6 koşusu’ndan 5., toplamda ise 18. koşusu’ndan 11. birinciliğini çıkarmayı başaran klas safkan COPPERFIELD son olarak, 19 Temmuz tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı Kocatepe Koşusu’nu (G3) kazanmayı başarmıştı.

1600 metrelik çim pistte izlediğimiz ve 450.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşuda 11 at start aldı. Koşunun virajı dönülür dönülmez liderliği devralan ve mücadelenin sonuna kadar temposunu düşürmeden birinciliğe uzanan COPPERFIELD ardında ikinciliği, Özcan Yıldırım idaresindeki YILDIRIMBEY (Sabırlı – Dicoş / Sun Music) elde ederken, Hışman Çizik ile bu önemli mücadelede boy gösteren HIDDEN JEWELS(Bosporus – Yalçındağ Star / Yavuz Star) üçüncü, son atakları ile ORADINARIO (Unaccounted For – Karatutkum / Bin Ajwaad) isimli safkan ise, Akın Sözen idaresinde tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan COPPERFIELD için koşunun bitiriş derecesi 1.34.52 olurken, farklar 1,5 Boy – Boyun – Burun şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası Winner Circle alanında düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi TJK Asli Üyesi Duygu Fatura’ya kupasını, TJK Asli Üyesi Alim Melih Kura verdi.

Safkanın antrenörü Selçuk Taşbek plaketini TJK Asli Üyesi Can N. Güven’den alırken, COPPERFIELD isimli atın jokeyi Gökhan Kocakaya’ya ise plaketini, Kulübümüz Başkanı Yasin Kadri Ekinci verdi. Törene, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile davetliler de katıldı.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.