FATİH SULTAN MEHMET KOŞUSU KAZANANI YİNE RHYTHM DIVINE OLDU

Tarihimizin en değerli şahsiyetlerinden biri olan Sultan II. Mehmet; askeri dehası ve idari yetileriyle İstanbul’u fethetmiş, ülkesini bir imparatorluk haline getirmiş ve 30 yıl başarıyla yönetmiş bir devlet adamıydı. Ama bunun yanında İtalyan ressam Bellini’ye portresini çizdirecek, Batlamyus’un haritasını tercüme ettirecek ve Antik Yunan eserlerini kütüphanesinde toplayacak kadar da bilim, kültür ve sanat düşkünü aydın bir kişilikti. Dünyanın en eski eğitim kurumlarından olan Sahn-ı Seman medreselerini kurması da yine eğitime verdiği önemi vurgulamaktadır. Bu büyük Türk hükümdarı adına İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen koşu, 18 Ağustos 2019 Pazar günü ekranlara gelmiştir.

2018 yılıının galibi olarak yine bu yarışa katılan RHYTHM DIVINE gücünü tekrar yarışa yansıtarak 2019 yılında da günün bu önemli mücadelesinden birincilikle ayrılmayı başardı.

Murat ÇAĞIMNI‘nın sahibi olduğu RHYTHM DIVINE (Torok – Stainless / Unaccounted For) isimli safkan, FATİH SULTAN MEHMET KOŞUSU‘nda (AÇIK G-1) binicisi Özcan YILDIRIM idaresinde fotoyu önde geçerek, yarışı kazanmıştır… 

475.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan ve 1600 metrelik çim pistte ekranlara gelen FATİH SULTAN MEHMET KOŞUSU‘nda; SHARPA (Kurtiniadis – Dinara / Sri Pekan) jokeyi Ahmet ÇELİK‘le bu yıl ikinciliğe yerleşti. ULAN BATOR (Luxor – Gençceren / Kaneko) ise Halis KARATAŞ idaresinde üçüncülükte kendine yer buldu. RUNNER BULL (Victory Gallop – Sun Cat / Mountain Cat) isimli safkanı ise Myrzabek KAPPUSHEV ile tabelayı tamamlayan son safkan oldu.

Kazanan RHYTHM DIVINE için bitiriş derecesi 1.36.12 olurken, farklar 4,5 Boy – Baş – 1,5 Boy şeklinde neticelenmiştir.

Koşu sonrası düzenlenen törende kazanan atın sahibi Murat ÇAĞIMNI’ya kupasını TJK Genel Saymanı Adil Mert KAYA vermiştir.

Safkanın antrenörü Ferhat TAŞ’a plaketini TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender AYDINER vermiştir.

TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel GÖKTÜRK ise kazanan atın jokeyi Özcan YILDIRIM’a plaketini vermiştir.

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.