Loading...

F. DERYA BEŞİKÇİ KOŞUSU KAZANANI WANETA OLDU

14 NİSAN 2017 VELİEFENDİ HİPODROMU’NDA YAPILAN BİR DİĞER ÖNEMLİ MÜCADELE OLAN “F. DERYA BEŞİKÇİOĞLU KOŞUSU” KAZANAN SAFKAN “WANETA” OLDU

14 Nisan 2017 Cuma gecesi İSTANBUL yarışlarındaki bir diğer önemli mücadele olan, merhum TJK Asli Üyesi F. DERYA BEŞİKÇİ KOŞUSU‘nu (KV-8/S/D), 2016 yılının şampiyon tayı, Murat KADAİFÇİOĞLU‘nun sahibi olduğu WANETA (Mountain Cat – Blushing Doe / Running Stag) isimli safkan, jokeyi Halis KARATAŞ ile 2017 yılına da kazanarak başladı… 

1400 mt.’lik çim pistte izlediğimiz ve 75.000 TL birincilik ikramiyeli olan koşuyu, HARD GOLD (Luxor – Celeste / Vettori) ikinci olarak tamamlarken, ERENDIRA(Intense Focus – Coanach / Moss Vale) üçüncü, DENİZCANIM (Lion Heart – Orhideya / Bin Ajwaad) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan WANETA için koşunun bitiriş derecesi 1.23.10 olurken, farklar 3 Boy – 1 Boy – 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi TJK Asli Üyesi Murat Kadaifçioğlu’na kupasını, Zeyno Beşikçi verdi.

Törene, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Türkiye Yarış Atı yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Talip Öztürk, TJK Asli Üyeleri Can N. Güven ve Erkut Ersever, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile davetliler de katıldı.

F. DERYA BEŞİKÇİ

F.Derya Beşikçi 15 Haziran 1955 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan F. Derya Beşikçi, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’ne devam etti. Üniversiteyle birlikte iş hayatına atılan Beşikçi, çeşitli kuruluşlarda yöneticilik yaptı. 1981 yılında beş ortağıyla beraber Reklamevi’ni, 1982 yılında ise Ofset Yapımevi’ni kurdu. 1989 yılında Reklamevi’ndeki hisselerini yabancı ortak şirket Young & Rubicam’a devretti. Ofset Yapımevi’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 1984 yılında Gazi Koşusu’nu kazanmış olan Mayide isimli kısrağı alarak yetiştiriciliğe başlayan Beşikçi, 1996 yılında kendi harasını kurdu. 2002 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi.

 

2009 yılında aramızdan ayrılan F. Derya Beşikçi’yi anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.